Rezort vnútra odporúča vybavovať si doklady na menších pracoviskách

NETKY.SK • 5 Apríl 2023, 19:00 • 2 min
Rezort vnútra odporúča vybavovať si doklady na menších pracoviskách

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR odporúča občanom vybavovať si doklady na menších policajných oddeleniach dokladov. Ako upozornilo, klientske centrá a pracoviská v krajských a v niektorých okresných mestách dlhodobo čelia náporu. Informoval o tom tlačový odbor MV SR.

slovakia

left justify in out

"Kapacity každého oddelenia dokladov sú dimenzované na určitý počet výkonov za deň, pričom vyvolávací systém zohľadňuje aj elektronicky rezervované termíny na vybavenie. Na malých pracoviskách dostane občan služby takmer bez čakania, naopak, na veľkých sa nemusí dostať na rad," načrtol rezort.

 

Najvyťaženejším pracoviskom je klientske centrum Okresného úradu Bratislava na Tomášikovej ulici, kde priemerný čas čakania predstavuje vyše dvoch hodín. Ako zdôvodnil rezort, jeho služby využívajú nielen obyvatelia mesta s trvalým pobytom, ale z podstatnej časti aj osoby, ktoré v hlavnom meste pracujú. Okolo jednej hodiny sa čaká aj na ďalších pracoviskách v Bratislave. Naopak, napríklad v Bytči, Banskej Bystrici či Revúcej na vybavenie stačí v priemere počkať do 15 minút. Rezort pripomína, že o občiansky preukaz či cestovný pas možno požiadať už pol roka pred uplynutím ich platnosti.

 

"Ak teda napríklad počas veľkonočných sviatkov trávite čas v rekreačných lokalitách Slovenska či na návšteve u rodiny, nájdite si čas a požiadajte o nový cestovný pas na tohtoročnú dovolenku na niektorom menšom pracovisku," načrtol. V prípade žiadosti na vzdialenejšom pracovisku si možno vyhotovený občiansky preukaz vyzdvihnúť na vybranom náhradnom pracovisku blízko domova či práce alebo si ho nechať doručiť kuriérom, čo je v súčasnosti bez poplatku. Cestovný pas je potrebné vyzdvihnúť na oddelení dokladov, kde bola žiadosť podaná. Záujem o cestovné doklady začína stúpať každoročne na jar, keď sa ľudia začínajú pripravovať na zahraničné dovolenky. Pasy vybavujú najmä deťom, v prípade ktorých je platnosť dokladu skrátená na dva až päť rokov. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies