Rezort práce na vianočnom príspevku ušetrí, mierne znížil jeho výšku

NETKY.SK • 20 Október 2010, 10:45 • 2 min
Rezort práce na vianočnom príspevku ušetrí, mierne znížil jeho výšku

Rezort práce na vianočnom príspevku ušetrí, mierne znížil jeho výšku

slovakia

left justify in out

img

Rezort práce v tomto roku ušetrí na výdavkoch na vianočný príspevok pre dôchodcov 5,7 milióna eur. Podľa nariadenia ministerstva, ktoré dnes schválil vládny kabinet, sa má výška príspevku mierne znížiť v porovnaní s minulým rokom.
      Na výplatu príspevkov má rezort minúť 61 miliónov eur. V plánovanom rozpočte na rok 2010 však ešte bývalé vedenie ministerstva práce so šéfkou Vierou Tomanovou (Smer-SD) počítalo so sumou 66,7 milióna eur. Vianočný príspevok zaviedla práve predchádzajúca ľavicová vláda Roberta Fica (Smer-SD).
      V decembri budú mať nárok na dodatočnú dôchodkovú dávku starší ľudia, ktorí mesačne dostávajú od štátu maximálne 446,70 eura. Ide tak o 60 % z priemernej mzdy v hospodárstve za rok 2009, ktorú vykazujú slovenskí štatistici. Dôchodcovia s dávkou od 409,60 do 446,70 eura dostanú najnižší príspevok, presne 40,34 eura.
      Najvyššiu sumu dostanú ľudia s dôchodkom do 186,20 eura, čo je 25 % priemernej výplaty v hospodárstve za minulý rok. Tí budú mať nárok na 66,39 eura. Šéf rezortu práce Jozef Mihál (SaS) rozdelil vianočné príspevky do 8 úrovní s rozdielnou výškou, v minulom roku boli iba tri.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies