Rezort obrany spúšťa dobrovoľnú vojenskú prípravu!

NETKY.SK • 9 Máj 2022, 10:47 • 2 min
Rezort obrany spúšťa dobrovoľnú vojenskú prípravu!

BRATISLAVA - Ministerstvo má ambíciu vycvičiť tento rok 150 vojakov dobrovoľnej vojenskej prípravy. Počas 11-týždňovej prípravy na Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin získajú absolventi DVP základné vojenské vedomosti a zručnosti. Okrem toho dostanú aj príspevok viac ako 1 300 eur.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo obrany (MO) SR spúšťa po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou dobrovoľnú vojenskú prípravu (DVP). Informácie o registrácii a podmienkach sú zverejnené na novej webovej stránke vojenskapriprava.sk. Prihlasovanie je už spustené. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

 

„Aj vplyvom vojnového konfliktu na Ukrajine sa verejnosť začala intenzívnejšie zaujímať o vlastnú bezpečnosť a tiež o obranu štátu. Práve dobrovoľná vojenská príprava môže byť pre mnohých spôsobom, ako v súlade s legislatívou a pod dozorom skutočných profesionálov zapracovať na svojej sile, odvahe a pripravenosti na vlastnú obranu i obranu vlasti,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

 

Prečítajte si tiež: Očakávaný prejav Putina na Červenom námestí. Čo vyhlásil?

 

img

 

Výcvik je plánovaný v termíne od 6. júla do 23. septembra. Zameraný bude okrem získania základných vedomostí a praktických zručností v ovládaní zbraní aj na zvýšenie fyzickej kondície, zvýšenie pripravenosti na zvládanie stresových a záťažových situácií a v neposlednom rade aj na vojenskú disciplínu.

 

Po úspešnom ukončení výcviku absolventov povýšia na vojakov 2. stupňa a zaradia do záloh, pričom majú otvorenú možnosť vstúpiť aj do aktívnych záloh a byť tak pripravení na nasadenie v rámci domáceho krízového manažmentu.

 

Možno vás zaujme: Futbalové derby v Bratislave: Polícia eliminovala rizikových fanúšikov!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies