REPORTÁŽ: Pastor Adrián Šesták na Street Gospel Tour v Petržalke hovoril o potrebe zmierenia s Bohom

NETKY.SK • 27 Máj 2024, 20:00 • 3 min
REPORTÁŽ: Pastor Adrián Šesták na Street Gospel Tour v Petržalke hovoril o potrebe zmierenia s Bohom

V bratislavskej Petržalke sa v piatok 17. a v sobotu 18. mája 2024 uskutočnilo kresťanské podujatie s názvom Street Gospel Tour, ktorú vo vybraných slovenských mestách organizuje organizácia Misia Slovensko.

slovakia

left justify in out

V programe vystúpila napríklad skupina Rockstanders, Rejoice, rapper Geboorah ako aj Noemiracles a Tarzus. Pre deti boli pripravené tvorivé dielničky, skákací hrad, maľovanie na tvár, popcorn a cukrová vata zdarma.

V posolstve pre návštevníkov pastor Kresťanského spoločenstva v Bratislave Adrián Šesták hovoril o potrebe zmierenia sa s Bohom. „Ježiš práve preto prišiel, aby každý jeden človek mohlo byť zmierený s Bohom, aby nemusel žiť mimo Boha, nemusel žiť mimo Božie kráľovstvo,“ povedal.

Ako uviedol, ľudia sa pýtajú, prečo sa dejú zlé veci? „Odpoveď je veľmi jednoduchá – práve preto, že nemajú ochrancu, ktorý by ich chránil, ktorý by ich sprevádzal životom,“ vysvetlil.

„Nie je spravodlivého ani jedného. Od kedy Adam a Eva padli do hriechu, odvtedy neexistuje spravodlivý človek, ktorý by sám od seba na základe vlastnej prirodzenosti, na základe vlastných skutkov mohol povedať pred Bohom, že je spravodlivý,“ pokračoval Adrián Šesták.


„Ale práve preto musel prísť jednorodený Boží syn, práve preto zobral na seba naše hriechy, tvoje, moje, hriechy každého jedného človeka a preto zomieral a vstal z mŕtvych, aby skrze neho, my sme mohli mať odpustené, aby sme mohli byť ospravedlnení a aby sme mohli prísť k poznaniu živého Boha,“ dodal.

Pastor Adrián Šesták sa pre Netky.sk podelil o svedectvo svojej cesty k viere:„Keď som mal 18-19 rokov, tak jeden môj blízky kamarát bol dosť ťažký narkoman. On prvý mi hovoril o Bohu, lebo jedného dňa priśiel úplne zmenený a keď sme sa ho pýtali, čo sa s ním stalo, tak hovoril, že stretol skupinu kresťanov, ktorí mu hovorili o Ježišovi. Modlili sa za neho a v podstate zo dňa na deň bol úplne vyslobodený, aj keď bol už v ťažkej závislosti.“

„To bola moja prvá skúsenosť s evanjeliom,“ povedal a dodal, že on sám dovtedy nebol vychovávaný ako kresťan, nikdy nebol  v kostole, ani v katolíckom ani v evanjelickom, ani v žiadnej cirkvi.

Keď sa aj on stretol s týmito kresťanmi a hovorili mu o Ježišovi, tak najprv rozmýšľal či je táto cesta aj pre neho. Nemyslel si totiž, že to je to, čo v živote najviac potrebuje.

„Ale potom som stále viac o tom rozmýšľal a prišiel som na to, že - áno – potrebujem Ježiša. Potrebujem byť spasený na to, aby môj život mohol získať nejaký smer, aby môj život mohol získať  perspektivu, ktorá presahuje tento život, pretože evanjelium je o večnom spasení a o záchrane," dodal pre Netky.sk pastor Kresťanského spoločenstva v Bratislave. 

Kampaň Street Gospel Tour organizuje Misia Slovensko, misijná organizácia, ktorej hlavným poslaním je priblížiť základné kresťanské hodnoty spoločnosti a priniesť evanjelium do slovenských domácností. Najbližšie zavíta v dňoch 14. a 15. júna do Čadce.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj/Foto: Misia Slovensko (Facebook)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies