REPORTÁŽ: Martin Klus: Schválili sme ďalšie výnimky zo štátnej karantény

NETKY.SK • 28 Apríl 2020, 18:22 • 2 min
REPORTÁŽ: Martin Klus: Schválili sme ďalšie výnimky zo štátnej karantény

BRATISLAVA – Výnimka z povinnej štátnej karantény sa od 1. mája od 7.00 h bude vzťahovať aj na pracovníkov v sociálnych službách, ktorí pracujú v rakúskych spolkových krajinách Dolné Rakúsko, Burgenland a Viedeň.

slovakia

left justify in out

 

Na sociálnej sieti o tom z prebiehajúceho rokovania ústredného krízového štábu informoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Klus (SaS).

 

Pendleri v okruhu 30 kilometrov (km) od hraníc podľa jeho informácií nebudú potrebovať negatívny test na ochorenie COVID-19.

 

Ako sa preukázať?

Pre opatrovateľky v Rakúsku, ale i rovnako tie, ktoré pracujú Juhomoravskom, Zlínskom, Moravsko-sliezskom a Olomouckom kraji platia rovnaké podmienky ako pre zdravotníckych pracovníkov dochádzajúcich za prácou do prihraničných krajov Českej republiky.

 

Musia sa preukázať potvrdením od zamestnávateľa a negatívnym testom na ochorenie COVID-19. V prípade negatívneho testu podľa informácií štátneho tajomníka rezortu diplomacie bude od mája stačiť test s platnosťou 96 hodín namiesto súčasného certifikátu so 48-hodinovou platnosťou.

 

Klus ďalej informuje, že ústredný krízový štáb schválil zrušenie povinnosti preukázať sa negatívnym testom pre pendlerov v oblasti 30 km od otvoreného hraničného priechodu.

 

O ďalších výnimkách sa bude rozhodovať

Do skupiny výnimiek z povinnej štátnej karantény boli zaradení aj slovenskí študenti na základnej, strednej alebo vysokej škole v zahraničí s cieľom vykonania prijímacích alebo záverečných skúšok.

 

Klus pred rokovaním avizoval, že rezort prichádza aj s návrhom, aby výnimka z povinnej karantény platila tiež pre osoby, ktoré s pendlermi žijú v spoločnej domácnosti. Klus uvádza, že sa o tejto i ďalších výnimkách bude rozhodovať v stredu (29. 4.).

 

"Je tiež prísľub, že o týždeň v závislosti od vývoja situácie budeme diskutovať o ďalšom rozširovaní," dodal štátny tajomník MZVaEZ SR.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies