REPORTÁŽ Andrej Danko oznámil termín konania prezidentských volieb

NETKY.SK • 10 Január 2019, 14:58 • 2 min
REPORTÁŽ Andrej Danko oznámil termín konania prezidentských volieb

BRATISLAVA - Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) apeluje na prezidentských kandidátov, aby boli slušní, korektní a prejavovali si vzájomnú úctu. Urobil tak počas dnešnej tlačovej konferencie, na ktorej okrem iného oznámil aj termín konania prezidentských volieb.

slovakia

left justify in out

Predseda NRSR si želá, aby nový prezident SR disponoval vlastnosťami, ktoré mali osobnosti zo slovenskej histórie. Malo by ísť o prienikového človeka.

 

"Želal by som si, aby disponoval láskou k jazyku a národu, akú mal Ľudovít Štúr, aby bol odvážny a priebojný ako Milan Rastislav Štefánik, aby mal vieru a obetu ako Andrej Hlinka, aby bol ľudský a dobrý ako Alexander Dubček a aby mal politické vlastnosti a skúsenosti, ktoré mal Gustáv Husák," priblížil.

 

Prezidentské voľby sa uskutočnia 16. marca, v prípade nezvolenia hlavy štátu v prvom kole sa uskutoční druhé, ktoré sa bude konať 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do 24. h do NR SR v rámci 21-dňovej lehoty odo dňa vyhlásenia volieb. Od štvrtka zároveň začína plynúť prezidentská kampaň, ktorá sa končí 48 hodín pred začatím volieb.

 

img

 

​Záujemcovia o palác môžu kandidovať, ak splnia zákonné podmienky. Za prezidenta možno podľa zákona zvoliť každého občana SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov. Kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania, a to na základe petície podpísanej najmenej 15.000 občanmi.

 

"O svojich ambíciách stať sa prezidentom sa šéf parlamentu vyjadrí po rozhodnutí Predsedníctva SNS. "Určite sa do konca januára vyjadrím. Avizoval som, že akékoľvek bude rozhodnutie, ja kampaňovať nebudem," uzavrel Danko.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies