REPORTÁŽ: PML sa tentokrát konala v Nitre. Vidieť sme mohli zápasy v thajskom boxe a K1 v ringu aj MMA zápasy v klietke

NETKY.SK • 27 Máj 2024, 12:40 • 3 min
REPORTÁŽ: PML sa tentokrát konala v Nitre. Vidieť sme mohli zápasy v thajskom boxe a K1 v ringu aj MMA zápasy v klietke

NITRA - Organizácia PML po prvý krát zamierila do Nitry so svojim desiatym galavečerom. Diváci sa mohli tešiť na legendu domácej MMA scény Ivana Buchingera, najlepšieho domáceho postojárskeho zápasníka Milana Paleša, víťaza Oktagon Underground Matouša Kohouta alebo domácich zápasníkov ako Matúš Arpáš alebo Štefan Meszároš! Počas večera si diváci užili skvelú audiovizuálnu show, kde počas 1 večera uvideli zápasy v thajskom boxe a K1 v ringu a MMA zápasy v klietke!

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Turnaj Professional Muaythai League s poradovým číslom 10 sa uskutočnil pod strechou Mestskej športovej haly v Nitre v piatok 24. mája 2024. Opäť sa bojovalo v Muaythai, K1 aj MMA mali sme možnosť vidieť také mená ako Ivan Buchinger, Milan Paleš, Matouš Kohout či Štefan Meszároš.

Hlavnou hviezdou MMA časti na turnaji PML 10 bol jednoznačne Ivan Buchinger (41–9). Legendárny slovenský zápasník si zmeral sily s taktiež skúseným Brazílčanom Paulom Surianom (19–2), ktorý sa na slovenskej scéne predstavil prvýkrát.

Aj keď sa tentokrát nebojovalo o titul, fight karta bola naozaj skvelá. Zápasy Milana PalešaRadovana Úškrta rozhodne nesklamali. Určite však zaujal aj stret Štefana Mészárosa s Patrikom Ilušákom.

Okrem Ivana Buchingera sa na MMA karte predstavili aj ďalšie známe mená. Videli sme Matouša Kohouta, prišiel Hafeni Nafuka, Radoslav Lachký aj Magdaléna Šormová, ktorá na PML 10 ukončila svoju kariéru. 

„Ďakujem za ďalší úspešný turnaj PML. Dá sa povedať, že to bol taký náš short notice turnaj, pretože vznikol pred piatimi týždňami na rýchlo, pred PML v Trenčíne. Na to ako bol na rýchlo spravený, myslím si, že bola výborná štartovka, výborné zápasy a super atmosféra. Sme veľmi spokojní a do Nitry by sme sa radi vrátili aj v budúcnosti. Bonusy dostanú Ivan Buchinger, František Puraš, Benjamin Dolňák a Matej Dovičovič,“ zhodnotil turnaj promotér PML Tomáš Tadlánek.

Organizácia PML zároveň oznámila dva ďalšie turnaje v tomto roku. PML 11 sa uskutoční 28.9.2024 v meste Šaľa a o dva mesiace neskôr 30.11.2024 v Prahe.

Kompletné výsledky

Paleš porazil Didiaeva – na body

Červinský porazil Shoknazarova – na body

Mészáros porazil Ilušáka – na body

Buchinger porazil Suriana – TKO, 2. kolo

Kohout porazil Diaza – na body

Nafuka porazil Gogotchuriho – submisia, 1. kolo

McDonald porazil Lachkého – submisia, 2. kolo

Simplicio porazila Šormovú – submisia, 2. kolo

Puraš porazil Kosiackiho – TKO, 1. kolo

Kučera porazil Hrabicu – na body

Dolňák porazil Kohouta – KO, 2. kolo

Šlesárik porazil Hanzela – na body

Dovičovič porazil Mokrého – KO, 1. kolotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj / Foto: PML
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies