Remišovej rezort odklepol milióny eur pre škôlky v regiónoch, Bratislavský kraj si opäť musí pomôcť sám

NETKY.SK • 29 Jún 2021, 16:01 • 2 min
Remišovej rezort odklepol milióny eur pre škôlky v regiónoch, Bratislavský kraj si opäť musí pomôcť sám

BRATISLAVA – Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) vypíše ďalšiu výzvu na pomoc škôlkam v regiónoch v hodnote 13 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

O novej výzve dnes v zrekonštruovanej materskej škole na Ulici Dr. Clementisa v Brezne informovala ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí).

 

Bratislavský kraj sa pomoci nedočká
Materská škola v Brezne je jednou z tých, ktorej eurofondy v minulosti pomohli. Za 380-tisíc eur rozšírila svoje kapacity, bola zateplená, opravila sa elektroinštalácia a mnoho iných vecí.

 

img

 

S nedostatkom škôlok podľa ministerky zápasia všetky regióny, čo predstavuje obrovskú záťaž pre samosprávy a rodičov. „Ak sa im nepodarí umiestniť deti v materskej škole, ktorých zriaďovateľom je mestská časť alebo obec, musia hľadať iné, finančne náročnejšie riešenia. A ocitnú sa tak v začarovanom kruhu, keď značnú časť rodinných príjmov musia dať mladé rodiny na takú základnú vec, ako je škôlka,“ uviedla ministerka.

 

Preto MIRRI SR zorganizovalo v poradí už tretiu výzvu pre zriaďovateľov všetkých typov škôlok vo všetkých krajoch s výnimkou bratislavského.

 

Prečítajte si tiež: Na podporu opatrovateliek a sociálnych služieb pôjde z eurofondov 55 miliónov eur

 

Cieľom je navýšiť kapacitu materských škôl
Žiadatelia môžu požiadať o podporu na výstavbu nových objektov škôlok, ich rozširovanie či rekonštrukciu, úpravy objektov a ihrísk, obstaranie materiálneho-technického vybavenia a zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov.

 

Európske zdroje vo výške 12 750 000 eur predstavujú 85 percent celkových plánovaných finančných príspevkov. Zvyšok sa doplní zo štátneho rozpočtu.

 

img

 

„V podpore predškolských zariadení v regiónoch budeme naďalej pokračovať. Vo volebnom programe strany Za ľudí sme mali aj právo na miesto v škôlke pre všetky deti. Lebo ak chceme bojovať s demografickou krízou a starnutím obyvateľstva, musíme prijímať rázne opatrenia na pomoc rodičom, na pomoc deťom. Podpora rozširovania kapacít škôlok z eurofondov je jedným z takýchto opatrení,“ dodala Remišová.
 

Mohlo by vás zaujímať: Remišová sľubuje milióny eur pre ľudí s mentálnym postihnutímtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies