Rekonštrukcia Bratislavského hradu stále pokračuje. Bude stáť okolo 16 miliónov eur

NETKY.SK • 11 December 2018, 11:50 • 2 min
Rekonštrukcia Bratislavského hradu stále pokračuje. Bude stáť okolo 16 miliónov eur

BRATISLAVA – Na Bratislavskom hrade priebeha naďalej rekonštrukcia. Stavebné práce na objektoch v areáli hradu majú stáť 16 milíónov eur. Zákazku dostali 3 firmy, pri ktorých rozhodovala cena, použila sa elektronická aukcia. Zmluva bola uzatvorená 26. novembra 2018. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

slovakia

left justify in out

"Predmetom zákazky sú stavebné práce pri rekonštrukcii objektov v areáli národnej kultúrnej pamiatky Bratislavský hrad v súlade so schváleným uznesením vlády SR zo dňa 17. 12. 2008," píše sa v oznámení.

 

img

 

Rekonštruovať sa bude budova na Severných hradbách, plochy severnej terasy, budova pri Mikulášskej bráne, Žigmundova brána, Spodná východná terasa, Bastión Leopoldovej brány. Obnoviť sa má Leopoldovo nádvorie a rekonštrukciou prejde aj fasáda budovy na Západnej terase.

Na hrade sa bude búrať, obnovovať historické murivá, demontovať, robiť výkopy, nosné konštrukcie, domurovky, strešný plášť, povrchové úpravy fasád, stien a stropov, izolácie, podlahy, kamenné či zámočnícke prvky, ale aj umeleckoremeselné a reštaurátorské práce. Budú sa tiež robiť práce súvisiace s prípojkami a prípadnými prekládkami, pôjde napríklad o prípojku vody, areálové osvetlenie či telekomunikačné rozvody. Tiež sa bude robiť vzduchotechnika, vykurovanie, voda či bezpečnostné systémy.

 

img

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies