RegioJet dostal ľudí z áut do vlakov, počet cestujúcich strojnásobil

NETKY.SK • 5 Marec 2015, 15:28 • 2 min
RegioJet dostal ľudí z áut do vlakov, počet cestujúcich strojnásobil

BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA/KOMÁRNO - Od prevzatia železničnej trate Bratislava - Komárno sa podarilo súkromnému prepravcovi, spoločnosti RegioJet na tomto úseku počet cestujúcich takmer strojnásobiť.

slovakia

left justify in out

Za tri roky žlté moderné vlaky dokázali, že s rastúcou kvalitou služieb dokážu ponúknuť alternatívu k automobilovej doprave a vlaková doprava môže byť pre cestujúcu verejnosť atraktívna.
     

Spoločnosť RegioJet prevzala 4. marca 2012 linku z hlavného mesta do Dunajskej Stredy a Komárna po štátnom prepravcovi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Kým za posledný rok prevádzky ZSSK na tejto trati prepravila necelých 790.000 cestujúcich, súpravy RegioJet už za prvý rok svojej prevádzky prepravili o takmer pol milióna cestujúcich viac ako štátny vlakový prepravca za rok 2011. Trend rastu pokračoval aj v nasledujúcich dvoch rokoch, za tri roky sa tak spoločnosti RegioJet podarilo štatistiku ZSSK takmer strojnásobiť.
     

"Moderné vlaky RegioJet dokázali, že keď sa cestujúcim ponúknu kvalitné služby, sú ochotní vymeniť svoje auto za vlak. Za tri roky sme dokázali, a to ešte skôr, ako vošiel do platnosti zákon o bezplatnej vlakovej preprave pre dôchodcov z dielne súčasnej vlády, že osobná vlaková doprava sa dá na Slovensku robiť aj inak, kvalitne, zodpovedne a hlavne príťažlivo pre cestujúcu verejnosť," povedal majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura. Dodal, že žltým vlakom sa podaril husársky kúsok. "Na trhu s realitami v okolí hlavného mesta sa kupujúci aktívne zaujímajú, či v danej obci stoja naše vlaky. RegioJet zatraktívňuje každú obec s vlakovou zástavkou," zdôraznil.
     

Osobné vlaky a regionálne expresy RegioJet premávajú na trase Bratislava – Komárno a späť na základe objednávky ministerstva dopravy vo verejnom záujme. Denne spájajú okresy Komárno, Dunajská Streda s hlavným mestom viac ako 15 pármi spojov, v blízkom okolí Bratislavy zabezpečuje prepravu cestujúcich takmer 30 párov spojov. 
     

Podľa ďalších slov majiteľa spoločnosti je samozrejmosťou v každej modernej súprave bezplatné pripojenie na internet prostredníctvom Wi-Fi, k dispozícii sú i viaceré tituly časopisov. Súpravy sú nízkopodlažné, čo ocenia hendikepovaní cestujúci či seniori. V Dunajskej Strede a Kvetoslavove môžu cestujúci využiť bezplatné parkovanie na záchytných parkoviskách.
     

Spoločnosť RegioJet okrem vlakov na trase Bratislava – Komárno navyše od decembra 2014 prevádzkuje aj moderné vlaky InterCity RegioJet na trase Bratislava - Žilina - Košice a od začiatku februára 2015 aj autobusovú linku Bratislava – Nitra – Banská Bystrica.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies