Radu EANA znepokojili zaznamenané vyhrážky voči novinárom v Chorvátsku

NETKY.SK • 12 December 2016, 09:50 • 2 min
Radu EANA znepokojili zaznamenané vyhrážky voči novinárom v Chorvátsku

ŠTOKHOLM - Rada Európskej aliancie tlačových agentúr (EANA) napísala list chorvátskej vláde, v ktorom vyjadrila hlboké znepokojenie zo zaznamenaných vyhrážok voči novinárom v Chorvátsku.

slovakia

left justify in out

Terčom hrozieb sa stala aj Branka Gabriela Valentičová, riaditeľka chorvátskej tlačovej agentúry HINA - členskej agentúry EANA. Výhražné odkazy na adresu Valentičovej boli nahlásené polícii.

Rada EANA je presvedčená, že chorvátska vláda zastáva nevyvrátiteľný názor o nevyhnutnosti bezpečnosti novinárov. Ocenila by, keby vláda jasne vyhlásila, že hrozby a výhražné odkazy na adresu novinárov predstavujú vážne delikty.

 

"Nezávislé médiá vytvorené novinármi sú nevyhnutnosťou v európskej demokracii, aby sa zabezpečilo, že občania budú mať prístup k nezaujatým a spoľahlivým správam. V rámci takéhoto spravodajstva novinári pokrývajú témy, ktoré môžu dráždiť rôzne skupiny. Takéto spravodajstvo a vášnivé diskusie o ňom sú nevyhnutné v našich spoločnostiach, ale výhražné poznámky a nenávistné prejavy musia byť rozhodne odsúdené," dodala Rada EANA.

 

EANA je tradičná stavovská organizácia tlačových agentúr z Európy, ktorej členom je TASR ako jediná slovenská tlačová agentúra. Úlohou aliancie je formulovať, koordinovať a spoločnými silami riešiť výzvy agentúrnej žurnalistickej práce v dynamicky sa meniacich trhových, legislatívnych a technologických podmienkach a v otázkach autorských práv.

dod dem

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies