Rádiá vysielali 200 tisíc reklám, najpropagovanejšie boli autá

NETKY.SK • 17 Február 2015, 18:07 • 2 min
Rádiá vysielali 200 tisíc reklám, najpropagovanejšie boli autá

BRATISLAVA - Päť celoslovenských rádií odvysielalo v minulom roku takmer 200 tisíc reklám v celkovej dĺžke 1 361 hodín. Množstvo spotov medziročne vzrástlo o dve percentá.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z monitoringu reklamných výdavkov Ad Intelligence spoločnosti TNS Slovakia. Objem investícií do reklamy počas vlaňajška stúpol o 5,7 percenta a prekročil tak 70,5 mil. eur. Najväčší podiel na reklamnom koláči mali Rádio Expres a Fun rádio, každé niečo vyše 30 %. Nasledovalo rádio Jemné s podielom 13 %, verejnoprávne Slovensko 1 s 10 % a Europa 2 so 7-percentným podielom.

 

Najviac komunikovanou komoditou v rádiách boli osobné autá, pri ktorých výdavky do reklamy dosiahli cez 4 mil. eur. Nasledovali časopisy, na propagáciou ktorých išlo 3,8 mil. eur. Tretie miesto obsadili supermarkety, do podpory ich predaja smerovalo 3,3 mil. eur. "V rebríčku TOP 15 najväčších zadávateľov rozhlasovej reklamy sa umiestnili štyri obchodné reťazce, Billa, COOP Jednota, Lidl, Tesco a tri automobilky Citroen Slovakia, Škoda Auto Slovensko, Porsche Slovakia," konštatovala spoločnosť TNS. 

 

Najviac reklamných spotov bolo odvysielaných piateho decembra 2014 a to až 1 127. Najdlhší reklamný blok pustilo Fun rádio, trval takmer osem minút. 

Agentúra TNS Slovakia vznikla v roku 2011 spojením agentúr TNS SK a TNS AISA Slovakia, na Slovensku poskytuje svoje služby od roku 1995. Aktuálne monitoruje deväť celoštátnych televíznych a päť celoštátnych rozhlasových staníc, viac ako 140 printových titulov s celoslovenským aj regionálnym zameraním, 360 domén druhej a tretej úrovne a preberá údaje o reklame od 10 out-of-home agentúr, dvoch kino spoločností a jedného mediálneho zastupiteľstva.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies