R. Sulík ostro vystúpil proti R. Ficovi, tvrdí, že má milenku

NETKY.SK • 4 November 2010, 12:30 • 2 min
R. Sulík ostro vystúpil proti R. Ficovi, tvrdí, že má milenku

R. Sulík ostro vystúpil proti R. Ficovi, tvrdí, že má milenku

slovakia

left justify in out

Predseda Národnej rady SR Richard Sulík (SaS) žije na rozdiel od lídra Smeru-SD z oficiálnych príjmov a môže si dovoliť taký luxus, že vec, ktorú chce, si kúpi a nemusí si ich nechať darovať od manželky, ktorú podvádza s milenkou. Tieto slová dnes Sulík v rokovacej sále adresoval Ficovi, ktorý protestoval proti stredajšiemu (3.11.) postupu poslancov SaS. Tí si počas tajnej voľby generálneho prokurátora fotili svoje hlasovacie lístky ako dôkaz.
      Sulík narážal na Ficove drahé hodinky, ktoré mu podľa šéfa Smeru-SD darovala jeho manželka. Šéf SaS zároveň Fica upozornil, že svojim poslancom príkaz fotiť si svoje hlasovacie lístky nedával, a teda nebolo porušené ústavné pravidlo o slobodnom výkone poslaneckého mandátu, ako to tvrdí Fico. "Urobiť si fotku je moje dobré právo, nikto to robiť nemusí, keď nechce. Tajnosť voľby však porušili tí ľudia, ktorí fotili našich poslancov a cez chrbát im nahliadali, že čom tam robia. To je skutočné porušenie tajnej voľby," dodal Sulík.
      Fico dnes opätovne vyjadril ostrý protest proti tomuto postupu poslancov SaS. "Podľa nás je to hrubé porušenie ústavného pravidla o slobodnom výkone poslaneckého mandátu. To, čo ste predviedli, je výsmech demokracie a inštitútu tajnej voľby. Mrzí ma to o to viac, lebo pán Sulík minulý týždeň povedal, že akýkoľvek kontrolný mechanizmus tajnej voľby by bol porušením ústavy a že on bude výrazne proti. Napriek tomu podporoval to, čo jeho poslanci urobili," argumentoval Fico. Sulíka preto v mene svojho poslaneckého klubu požiadal, aby dnešné druhé kolo voľby šéfa prokurátorov bolo naozaj tajné. "NR SR nie je Fax and Copy, nie je to o fotografovaní a kopírovaní," narážal na bývalú Sulíkovú firmu.
      Vystúpenie predsedu parlamentu vyvolalo ostré reakcie najmä poslancov Smeru-SD. V sále sa dokonca ozvala výzva, aby Sulíka vyviezla ochranka. "To, čo ste tu predviedli, to bolo jedno nechutné divadlo a ak máte kúsok súdnosti, mali by ste odstúpiť z funkcie. Nedorástli ste do nej a dnes je vaša osoba najväčšou hanbou tejto vládnej koalície," odkázal Ján Podmanický (Smer-SD), pričom Sulíka nazval nafúkaným zbohatlíkom, ktorý si myslí, že parlament je jeho firma. Ľuboš Martinák (Smer-SD) sa domnieva, že Sulík klesol ešte pod hlbšiu úroveň ako je tá, "na ktorú sme u vás zvyknutí".
      Reakcia lídra SaS bola podľa Roberta Kaliňáka (Smer-SD) hodná škôlkara. "Keď niekto trafí niekoho do živého, tak ten začne prskať ako prskavka. Dlho som si myslel, že Jána Ľuptáka nikto neprekoná. Chcem vám zablahoželať, že ste ho prekonali," povedal. To, že to Sulík svojim vystúpením prehnal, si myslí dokonca aj jeho stranícky kolega Igor Matovič.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies