"Ruža" angažovala hráčku so skúsenosťami z WNBA Holmesovú

NETKY.SK • 17 August 2012, 10:47 • 2 min
"Ruža" angažovala hráčku so skúsenosťami z WNBA Holmesovú

"Ruža" angažovala hráčku so skúsenosťami z WNBA Holmesovú

slovakia

left justify in out

img

Novou akvizíciou slovenského vicemajstra pod ženskými košmi MBK Ružomberok je americká krídelníčka Sequoia Holmesová. 
      Ide o 26–ročnú a 186 cm vysokú basketbalistku, ktorá je využiteľná aj na poste rozohrávačky. V uplynulej sezóne hrávala v Izraeli za tímy Maccabi Ramat Hen a Elitzur Holon, predtým pôsobila v nemeckej lige v tíme TSV Wasserburg. Holmesová má za sebou aj štarty v zámorskej WNBA, kde odohrala spolu 32 zápasov v dresoch Houston Comets a Phoenix Mercury. 
      "Ide o výbornú strelkyňu, ktorá vo Wasserburgu v ročníku 2010/2011 mala priemet 17,8 bodu na zápas," komentoval príchod novej posily generálny manažér "Ruže" Stanislav Onuška a dodal: "Aj ďalšie štatistiky naznačujú, že sme urobili dobrý kontrakt. Hráčka má skúsenosti aj z WNBA. Sám tréner Štefan Svitek si Holmesovú želal mať v družstve."
      Počas leta Ružomberok už podpísal nové zmluvy s dovtedajšími hráčkami – Veronikou Černákovou a Katarínou Tetemondovou i dvoma novými akvizíciami Evou Kmeťovou a Janou Minčíkovou. Z lanského kádra ešte zostali v Ružomberku Zuzana Brezániová a Dominika Baburová.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies