Putin začal inváziou na Ukrajine tretiu svetovú vojnu, tvrdí George Soros

NETKY.SK • 13 Marec 2022, 09:35 • 2 min
Putin začal inváziou na Ukrajine tretiu svetovú vojnu, tvrdí George Soros

George Soros zverejnil komentár k aktuálnej situácii, ktorú podľa neho spôsobili ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching.

slovakia

left justify in out

Myslí si, že pokiaľ obaja nebudú odstavení od moci, môžu spôsobiť civilizačnú katastrofu. Už teraz konflikt nazýva treťou svetovou vojnou. „Ruská invázia na Ukrajinu 24. februára bola začiatkom tretej svetovej vojny, ktorá má potenciál zničiť našu civilizáciu,“ tvrdí vplyvný Američan s maďarskými koreňmi.  

 

Soros upozorňuje, že začiatku vojny predchádzalo dlhé stretnutie prezidentov Ruska a Číny, ktorého záverom bol 5-tisíc slovný dokument o veľmi úzkej spolupráci. Podľa finančníka ide o dokument, ktorý je silnejší ako akákoľvek iná zmluva. Naznačuje tiež, že Putin mohol začať s inváziou až v momente, keď dostal zelenú od Si Ťin-pchinga.

 

img

 

„Po získaní podpory Si Ťin-pchinga sa Putin pustil do realizácie svojho životného sna s neuveriteľnou brutalitou. Keďže bude mať Vladimir Putin čoskoro 70 rokov, cíti, že ak by sa mal zapísať do ruských dejín, má jedinú možnosť a musí tak spraviť teraz alebo nikdy,“ píše Soros tým, že Putin má veľmi pokrivenú predstavu o realite.

 

Soros upozorňuje, že Putina nepozná osobne, ale dlhodobo sleduje, čoho je schopný. Pripomína, že hlavné mesto Čečenska premenil na trosky presne tak, ako sa o to teraz pokúša v hlavnom meste Kyjev. 

 

Aj Soros oceňuje, aký odpor kladú Ukrajinci v tejto vojne a upozorňuje, že Putin sa prerátal, ak ide o morálku, ktorá na Ukrajine vládne. Myslel si, že okupantov budú vítať s otvorenou náručou. 

 

 

Rusko môže vojnu prehrať a naviac výrazným spôsobom jeho agresia na Ukrajine posilnila Európsku úniu, konštatuje Soros. Dodáva, že sa pravdepodobne prerátal aj čínsky prezident, ktorý už kontaktoval predstaviteľov Nemecka a Francúzska, aby im tlmočil svoje priania týkajúce sa mieru.„Zďaleka nie je jasné, či Putin týmto prianiam vyhovie, môžeme len dúfať, že jeho a čínskeho prezidenta odstavia od moci skôr, ako zničia našu civilizáciu.“

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies