Putin: Ukrajina je bratský národ, Rusko jej musí pomáhať

NETKY.SK • 19 December 2013, 10:22 • 2 min
Putin: Ukrajina je bratský národ, Rusko jej musí pomáhať

MOSKVA - Rusko musí Ukrajine pomáhať, pretože je to "bratský národ". Povedal to dnes ruský prezident Vladimir Putin počas výročnej tlačovej konferencie v Moskve.

slovakia

left justify in out

Rusko podľa neho nie je proti asociačnej dohode Ukrajiny s Európskou úniou, musí však ochraňovať svoj vlastný trh, citovala Putina agentúra Reuters. "Teraz sme svedkami toho, že Ukrajina je v ťažkej situácii... Ak skutočne povieme, že sú bratským národom a ľudom, tak musíme konať ako blízki príbuzní a tomuto národu pomôcť," vyhlásil ruský prezident.

Putin bude počas tlačovej konferencie, ktorá zvyčajne trvá niekoľko hodín, odpovedať na množstvo otázok týkajúcich sa kľúčových politických, ekonomických a sociálnych tém, uviedla agentúra RIA Novosti. Na  tlačovke počas sa zúčastňuje viac než 1300 novinárov z mnohých krajín sveta.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies