Prvý kalamitný stupeň vyhlásili na cestách tretej triedy v Zázrivej

NETKY.SK • 8 Február 2023, 09:28 • 2 min
Prvý kalamitný stupeň vyhlásili na cestách tretej triedy v Zázrivej

BRATISLAVA - V Zázrivej platí na cestách tretej triedy pre nepriaznivé počasie prvý kalamitný stupeň v Zázrivej. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na webe zjazdnost.sk. Sneh komplikuje dopravu na ďalších miestach Slovenska.

slovakia

left justify in out

Cestári upozornili, že cesta druhej triedy medzi Srdiečkom a Bystrou je zjazdná len so snehovými reťazami. Tie treba pre vozidlá nad 3,5 tony tiež na cestách tretej triedy v Haligovciach a Spišskej Starej Vsi. Na niektorých miestach treba počítať tiež so snehovými závejmi a jazykmi. Tvoriť sa môžu na horskom priechode Besník. "Cesty III/3061 Štrba - Šuňava a III/3063 Lučivná sú pre záveje uzatvorené," doplnili. Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký.

 

Kašovitý sneh do dvoch centimetrov sa miestami nachádza na úseku R3 Trstená - Tvrdošín. Povrch vozoviek ciest prvej, druhej a tretej triedy je prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného, miestami aj zľadovateného snehu.

 

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. HP Besník, Dobšiná, Grajnár, Herlianske Sedlo, Klenov, Podspády, Súľová a Štós majú povrch pokrytý kašovitým alebo utlačeným snehom do troch centimetrov, na HP Huty do piatich centimetrov. Zľadovatený sneh do dvoch centimetrov sa nachádza na HP Donovaly, Chorepa, Zbojská a do štyroch až piatich centimetrov na HP Vrchslatina. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies