Prvá obeť Vysokých Tatier: Lavína zabila vo Veľkej Studenej doline skialpinistu

NETKY.SK • 6 December 2017, 15:37 • 2 min
Prvá obeť Vysokých Tatier: Lavína zabila vo Veľkej Studenej doline skialpinistu

VYSOKÉ TATRY - Vo Vysokých Tatrách prvýkrát v tejto zimnej sezóne zabíjala lavína. Horskú záchrannú službu (HZS) v stredu v predpoludňajších hodinách kontaktoval slovenský skialpinista, ktorý ohlásil pád lavíny vo Veľkej Studenej doline, v oblasti pod Malým Závratom.

slovakia

left justify in out

Z HZS informovali, že v lavíne sa, podľa predbežných informácií, mal nachádzať jeho kamarát, ktorý však bol bez lavínového vybavenia a vyhľadávača.

 

O súčinnosť požiadala HZS aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby Air-Transport Europe z Popradu. Na miesto sa vydala zároveň pozemná skupina troch záchranárov HZS zo Starého Smokovca. Na lavínisko šli aj dvaja zamestnanci zo Zbojníckej chaty, ktorí začali spolu s oznamovateľom, náhodným svedkom a záchranárom HZS, ktorý sa nachádzal v doline, s prehľadávaním zasypaného územia.

 

Z heliportu v Starom Smokovci leteckí záchranári vyzdvihli psovoda a záchranára HZS a po ich vyložení v doline sa opakovane vrátili pre dvoch ďalších psovodov.

 

Na mieste lavíniska, ktoré malo približne 400-metrovú dĺžku, hľadali záchranári HZS a dobrovoľníci spolu s troma psami zasypaného muža približne dve a pol hodiny. Napokon sa ho podarilo nájsť za pomoci psa, približne v hĺbke jeden a pol až dva metre pod snehom, avšak bez známok života. Momentálne prebieha transport tela nebohého do márnice v Novom Smokovci.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies