Projekt Hodnota za peniaze je základom partnerstva medzi NKÚ a IFP

NETKY.SK • 2 December 2016, 15:18 • 2 min
Projekt Hodnota za peniaze je základom partnerstva medzi NKÚ a IFP

BRATISLAVA - Memorandum o spolupráci, ktorého základné ciele a východiská vychádzajú z projektu Hodnota za peniaze, podpísali dnes Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR a Inštitút finančnej politiky (IFP) Ministerstva financií (MF) SR.

slovakia

left justify in out

"Praktické využitie partnerstva sa vo veľkej miere uplatní v budúcom roku, keďže úrad sa vo väčšine prípadov zameria na oblasti výkonnosti a hodnotenia prierezových politík," informovala hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková.

 

Obe strany sa dohodli na vzájomnej spolupráci pri príprave a realizácii analýz makroekonomického, fiškálneho, daňového charakteru, štrukturálnych a výdavkových politík, ako aj na kooperácii pri plánovaní a realizácii kontrol výkonnosti, zameraných na hodnotenie efektívnosti, účinnosti a hospodárnosti vynakladania verejných prostriedkov. "V budúcom roku budú tieto inštitúcie intenzívne komunikovať pri témach súvisiacich s regionálnym a vysokým školstvom, s dopravou, ako aj s IT sektorom či oblasťou zdravotníctva," avizovala Dobáková.

 

Spolupráca bude podľa nej prebiehať aj pri vytváraní metodiky Hodnoty za peniaze, pri hodnotení štátneho záverečného účtu, či pri analýzach výdavkov verejnej správy a pri formulácii odporúčaní v tejto oblasti. Vzájomné partnerstvo sa premietne tiež do výmeny expertov medzi oboma stranami hlavne pri témach, ktoré vychádzajú z projektu Hodnota za peniaze.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies