Progresívne Slovensko podporuje úradnícku vládu vo vyhlásení zonácie Národného parku Veľká Fatra

NETKY.SK • 3 Október 2023, 12:30 • 2 min
Progresívne Slovensko podporuje úradnícku vládu vo vyhlásení zonácie Národného parku Veľká Fatra

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko podporuje úradnícku vládu premiéra Odóra vo vyhlásení zonácie Národného parku Veľká Fatra, reaguje tak na vyhlásenie Smeru, ktorý chce rozhodnutie ponechať na novú vládu. "Považujeme to za otázku najvyššej naliehavosti, pretože zonácia národných parkov je kľúčová pre ich fungovanie," vyhlásil europoslanec PS a odborník na životné prostredie Michal Wiezik.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„V minulosti sme boli príliš často svedkami, kedy chýbajúca zonácia umožnila devastáciu prírody národných parkov, čo viedlo až k žalobe voči Slovensku na Európskom súdnom dvore. Opodstatnene sa obávame, že táto prax sa vráti v prípade, že vládu zostaví Robert Fico spolu s extrémistami zozbieranými v SNS,“ uviedol Wiezik.


Zonácia podľa jeho slov jasne vymedzuje zóny pre prísnu ochranu prírody, rekreáciu a rozvoj, čím efektívne bráni stretom záujmov s negatívnym dopadom na prírodné bohatstvo.


„Vyhlásenie zonácie Národného parku Veľká Fatra je v tejto chvíli otázka najvyššej naliehavosti. Pokiaľ vieme, žiadna iná vláda ako tá úradnícka momentálne na Slovensku nepôsobí a nepovažujeme za vhodné, aby politické strany pred zostavením novej vlády zasahovali do jej kompetencií,“ uzavrel Wiezik.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: PS / Radovan Choleva Foto: SITA
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies