Prikrmovanie vtáctva možno sledovať cez internet

NETKY.SK • 28 November 2013, 19:00 • 2 min
Prikrmovanie vtáctva možno sledovať cez internet

BRATISLAVA - Prikrmovanie vtáctva má na Slovensku na mnohých miestach tradíciu. Ornitológovia spolu s ochranármi ponúkajú možnosť sledovať prikrmovanie prostredníctvom internetu.

slovakia

left justify in out

"Pre tých, ktorí nemôžu prikrmovať, sme pripravili v spolupráci s CHKO Záhorie on-line prenos z vtáčieho kŕmidla," informoval Ján Gúgh zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko. Očakáva, že na kŕmidle sa zastavia desiatky druhov vtáctva. Záujemcovia ho môžu sledovať TU.

"Zo sledovania prenosu na kŕmidle nám môžu záujemcovia zasielať svoje postrehy o zaznamenaných druhoch či o dianí na kŕmidle. Priebežne budeme aktualizovať zoznam zaznamenaných vtáčích druhov na krmovisku," doplnil Gúgh.

Na kŕmidlách možno počas zimy vidieť viaceré druhy vtákov, keďže núdza ich núti priblížiť sa bližšie k ľuďom. Aj druhy, ktoré sú zvyčajne veľmi plaché, možno zahliadnuť takmer z bezprostrednej blízkosti. Treba však pamätať na to, že nie všetky potraviny sú vhodné pre vtáky. Najčastejšou chybou je vykladanie kože z údenej slaniny, ktorá na prikrmovanie vtáctva nie je vôbec vhodná.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies