Priemerná cena auta na lízing: takmer 26 000 eur

NETKY.SK • 9 Jún 2024, 16:07 • 2 min
Priemerná cena auta na lízing: takmer 26 000 eur

BRATISLAVA - Priemerná hodnota áut prenajatých na operatívny lízing na Slovensku počas prvých troch mesiacov tohto roka prekročila 25 700 eur, konštatuje lízingová spoločnosť Arval Slovakia.

slovakia

left justify in out

Priemer minulého roka bol pritom o približne 700 eur nižší. Investície firiem do nových vozidiel prenajatých prostredníctvom operatívneho lízingu takmer neustále rastú.
 
"V prvých troch mesiacoch tohto roka predstavovala priemerná hodnota áut prenajatých prostredníctvom operatívneho lízingu 25 786 eur," upresnil generálny riaditeľ Arval Slovakia Marian Burian.
 
Za celý rok 2023 pritom dosiahla cena úroveň 25 076 eur. Jedinou výnimkou, kedy ceny medziročne klesli, bol rok 2022, a to z 22 820 eur v roku 2021 na 22 242 eur v roku 2022. Klienti si podľa Buriana vyberajú prevažne strednú triedu vozidiel a počas rokov výrazne nemenia skladbu modelov áut, pre ktoré sa rozhodujú.
 
Burian dodal, že ceny nových áut v posledných dvoch rokoch narástli. Dôvodom bola predovšetkým inflácia či nedostatok niektorých súčiastok, čím sa predlžovala výroba vozidiel.

"V súčasnosti je situácia s cenami áut rôznorodá. Väčšina automobiliek drží medziročné ceny áut mierne zvýšené, ale potom sa to snaží pri nákupe kompenzovať zľavou, prípadne poskytnú zimné pneumatiky alebo servis zadarmo," priblížil Burian. Skôr vo výnimočných prípadoch sa podľa jeho slov niektorí výrobcovia rozhodnú ísť cestou mierneho zlacňovania áut v porovnaní s minulým rokom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Arval Slovakia, Foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies