Pri vŕtaní záchrannej šachty narazili po 20 metroch na tektonický zlom

NETKY.SK • 2 September 2010, 12:16 • 2 min
Pri vŕtaní záchrannej šachty narazili po 20 metroch na tektonický zlom

Pri vŕtaní záchrannej šachty narazili po 20 metroch na tektonický zlom

slovakia

left justify in out

img

Snahy o záchranu 33 čílskych baníkov, ktorých zával v bani uväznil pred takmer mesiacom hlboko pod zemou, narazili v stredu na nový problém. Pri vŕtaní záchrannej šachty narazili záchranári po 20 metroch na tektonický zlom.
      Inžinier poverený riadením práce na záchrannom vrte v bani na meď a zlato, André Sougarret, povedal, že takéto problémy očakávali a veria, že ich prekonajú.
      "Použijeme cement, ktorým pokryjeme steny a obnovíme hĺbenie," uviedol.     
      Optimistickejšie znejú správy od čílskych predstaviteľov týkajúce sa zdravotného stavu baníkov. Po dlhom hladovaní a postupnom zvykaní si na stravu sa stabilizovali a môžu dostať viac jedla.
      Baníci počas prvých 17 dní pod zemou veľmi schudli, kým ich záchranári objavili. Kontakt s nimi obnovili 21. augusta cez úzke vrty, ktoré umožňujú poslať im jedlo, vodu a ďalšie potrebné veci.
      "Situácia nám umožňuje postúpiť do ďalšej fázy potravinovej stabilizácie tento týždeň, s dennou diétou v rozsahu 2000 - 2500 kalórií," uviedol národný úrad pre mimoriadne situácie pri ministerstve vnútra (ONEMI).

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies