Pri požiari na ropnej plošine v Kaspickom mori zomrelo 32 ľudí

NETKY.SK • 5 December 2015, 12:55 • 2 min
Pri požiari na ropnej plošine v Kaspickom mori zomrelo 32 ľudí

BAKU - Ropnú plošinu umiestnenú v azerbajdžanských vodách Kaspického mora zachvátil v piatok v noci požiar, v ktorom prišlo o život 32 zamestnancov, 42 ďalších sa podarilo zachrániť.

slovakia

left justify in out

Agentúre Reuters to dnes povedal šéf nezávislého azerbajdžanského Výboru na ochranu práv pracovníkov v ropnom priemysle Mirvari Gahramanly. Dodal, že požiar sa napokon podarilo uhasiť.

 

Azerbajdžanská štátna ropná spoločnosť SOCAR sa k správe o obetiach odmietla vyjadriť. V piatok informovala, že požiar vypukol po tom, ako silný vietor poškodil plynové potrubie na plošine. A uviedol, že záchranné práce komplikovala silná búrka.

 

Jeden z pracovníkov v piatok telefonoval z plošiny agentúre Reuters a povedal, na nej uviazlo 84 ľudí. Nechcel však byť menovaný.

 

SOCAR už predtým v piatok oznámil, že záchranári pátrajú po nezvestných pracovníkoch inej ropnej plošiny v pobrežných vodách Kaspického mora, na ktorej došlo za búrky k nehode..

 

Pri nehodách na ropných a plynových plošinách spoločnosti SOCAR zahynuli v roku 2014 celkove 14 ľudia.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies