Pri používaní bankových kariet dodržujte niektoré zásady

NETKY.SK • 23 Jún 2011, 08:22 • 2 min
Pri používaní bankových kariet dodržujte niektoré zásady

Pri používaní bankových kariet dodržujte niektoré zásady

slovakia

left justify in out

img

Pred nástupom na dovolenku aj počas nej by mal každý cestovateľ, ktorý používa bankové karty, dodržiavať niektoré pravidlá.
      Podľa Milana Bednára zo Slovenskej sporiteľne je nutné predovšetkým skontrolovať platnosť karty, limity, aktiváciu a podpis. Nie je dobré mať kartu len jednej kartovej spoločnosti, ale ich kombinovať, napríklad mať kartu Visa i MasterCard.
      Okrem debetnej karty je vhodné mať k dispozícii aj kreditnú kartu. Pred odchodom na dovolenku by sa mal dovolenkár informovať o akceptácii karty a dostupnosti bankomatu vo vybranej destinácii. No aj napriek vlastníctvu niekoľkých druhov kariet si zobrať pre každý prípad aj hotovosť.
      Podľa Bednára je dobré odkladať si doklady z platieb kartou kvôli prípadnej reklamácii, pamätať si PIN kód a v žiadnom prípade ho nenosiť napísaný niekde pri karte. Platobnú kartu treba mať pri platení vždy pod dohľadom. V prípade ťažkostí okamžite volať "horúcu" linku príslušnej banky, ktorá by mala vždy pomôcť.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies