Prezidentka podpísala zákon o sobášoch homosexuálov

NETKY.SK • 22 Júl 2010, 11:38 • 2 min
Prezidentka podpísala zákon o sobášoch homosexuálov

Prezidentka podpísala zákon o sobášoch homosexuálov

slovakia

left justify in out

img

Argentínska prezidentka Cristina Fernándezová podpísala v stredu nový zákon o sobášoch osôb rovnakého pohlavia, čím sa Argentína stala prvou krajinou v Latinskej Amerike, ktorá homosexuálne páry zrovnoprávnila s heterosexuálnymi dvojicami.
      "Dnes sme sa stali spoločnosťou, ktorá je o niečo viac rovnostárska ako minulý týždeň," povedala Fernándezová pri slávnostnom podpise zákona.
      Zástupcovia skupín gayov a lesbičiek počas ceremónie kričali "rovnosť, rovnosť!".
      Matriky tak môžu začať spracovávať dlhé zoznamy žiadostí homosexuálnych párov. Prvý svadobný obrad je naplánovaný na 13. augusta v Buenos Aires.
      Zákon, ktorý schválili obe komory parlamentu, dáva homosexuálnym párom rovnaké práva ako heterosexuálnym dvojiciam vrátane možnosti zdediť majetok a spoločne adoptovať deti.
      "Musíme si všetci zvyknúť na život v slobodnej krajine, v harmónii," povedal návrhár Roberto Piazza, ktorý sledoval podpísanie zákona a ním garantované práva plánuje čoskoro využiť.
      Zákon narazil na silný odpor vplyvnej rímskokatolíckej cirkvi i protestantských skupín. Prieskumy ukázali, že väčšina Argentíncov podporuje sobáše homosexuálov, no už menšiu podporu má právo párov rovnakého pohlavia na adopciu detí.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies