Prezidentka navrhuje prehodnotiť režim návštev v plne zaočkovaných zariadeniach sociálnych služieb

NETKY.SK • 23 Apríl 2021, 13:14 • 2 min
Prezidentka navrhuje prehodnotiť režim návštev v plne zaočkovaných zariadeniach sociálnych služieb

BRATISLAVA - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová navrhuje prehodnotiť režim návštev v zariadeniach sociálnych služieb, ktoré sú plne zaočkované.

slovakia

left justify in out

Prezidentka sa v súvislosti prehodnotenia návštev v zariadeniach sociálnych služieb, ktoré sú plne zaočkované, obrátila aj na premiéra Eduarda Hegera, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

 

img


Podotkla, že klienti zariadení sociálnych služieb trávili dlhé mesiace v odlúčení. „Oni aj ich blízki sa tešia na skoré obnovenie návštev, ktoré má pozitívne dopady na ich pohodu a duševné zdravie,“ povedala. Z informácií, ktoré má k dispozícii, vyplýva, že zariadenia sociálnych služieb dostávajú v súvislosti s návštevami klientov protichodné signály z ministerstva zdravotníctva a z ministerstva práce. Strižinec uzavrel, že z daných dôvodov považuje prezidentka aktualizáciu COVID automatu za vhodnú príležitosť pre zosúladenie komunikácie rezortov, a najmä pre zlepšenie situácie klientov zariadení sociálnych služieb.

 

Mohlo by vás zaujímať: Zuzana Čaputová odvolala Fikara z pozície rektora Slovenskej technickej univerzity

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies