Prezident Zeman udelil milosť hendikepovanému mužovi

NETKY.SK • 22 Október 2018, 18:53 • 2 min
Prezident Zeman udelil milosť hendikepovanému mužovi

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman vyhovel v pondelok žiadosti o milosť a odpustil hendikepovanému mužovi ročný trest odňatia slobody a zároveň rozhodol o zastavení trestného stíhania.

slovakia

left justify in out

Muž bol stíhaný za opakovaný prečin zanedbávania povinnej výživy, napísal spravodajský server Novinky.cz. Prezident zdôraznil, že týmto krokom nie sú nijako narušené práva matky mužovho maloletého syna vymáhať dlžné výživné.

 

Svoje rozhodnutie udeliť mužovi milosť zdôvodnil tým, že chcel zamedziť "ďalšiemu neúmernému sťaženiu už aj tak nezávideniahodnej situácie zdravotne postihnutého omilosteného".

 

"Pán prezident tak umožnil omilostenému, ktorý pri nedávnej tragickej udalosti prišiel o obe dolné končatiny, adaptovať sa na preňho nepriaznivú životnú zmenu bez toho, aby musel nastúpiť na výkon nepodmienečného trestu...," uviedol prezidentov hovorca Jiří Ovčáček.

 

Podľa Ovčáčka predložil návrh minister spravodlivosti Jan Kněžínek a spolupodpísal ho aj český premiér Andrej Babiš.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies