Prezident A. Kiska a šéf NATO diskutovali o dôležitosti investícií do obrany

NETKY.SK • 28 Február 2019, 13:17 • 2 min
Prezident A. Kiska a šéf NATO diskutovali o dôležitosti investícií do obrany

KOŠICE - Na tému bezpečnosti rokoval počas dnešného dňa v Košiciach prezident SR Andrej Kiska na stretnutí s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie (NATO) Jensom Stoltenbergom. "Diskutovali sme o potrebe vysvetľovať našim občanom, ako je dôležité investovať do našej obrany. Zabezpečiť ochranu občanov je základná úloha štátu," uviedol po stretnutí Kiska.

slovakia

left justify in out

So šéfom NATO sa prezident stretol v rámci dnešnej schôdzky prezidentov deviatich východoeurópskych členov aliancie, tzv. Bukureštskej deviatky (B9).

 

https://www.netky.sk/clanok/prezident-andrej-kiska-privita-vyznamnu-navstevu-do-kosic-pridu-hlavy-statov-b9

 

Stoltenberg podľa jeho slov ocenil, že Slovensko je pripravené splniť všetky svoje záväzky v NATO.

 

img

 

Slovenský prezident ďalej skonštatoval, že obranu musí zabezpečiť štát a o obrane treba hovoriť práve v čase mieru. Poukázal na to, že pred piatimi rokmi hrozila vojna na Ukrajine, pričom vojnový konflikt by bol o čosi viac ako 100 kilometrov východne od Košíc.

 

img

 

"A vtedy by sa asi každý občan pýtal, či sme pripravení, či sme dosť investovali do obrany. Musíme o tom uvažovať práve v čase mieru a musíme vysvetľovať každému občanovi, aké sú dôležité investície do našej bezpečnosti," dodal prezident SR.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies