PREMIÉRKA: Vyzvala na odvolanie vedenia Lekárskeho odborového združenia

NETKY.SK • 17 December 2011, 05:55 • 2 min
PREMIÉRKA: Vyzvala na odvolanie vedenia Lekárskeho odborového združenia

PREMIÉRKA: Vyzvala na odvolanie vedenia Lekárskeho odborového združenia

slovakia

left justify in out

img

Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) dnes vyzvala lekárov, aby odvolali vedenie Lekárskeho odborového združenia (LOZ). Reagovala tak na dnešnú žiadosť lekárskych odborárov, aby buď ona, alebo prezident Ivan Gašparovič odvolali z funkcie ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH).

Dôvodov na odchod odborárskych predákov je podľa nej viacero. Napríklad sú to spôsoby, akým viedli predchádzajúce vyjednávania, ale aj ich verejné vystúpenia. "Ja si vyprosím, aby si niekto dovolil takéto tvrdenia voči vláde SR," uviedla pre TASR, pričom sa odvolala na presné znenie Memoranda o úprave pomerov v zdravotníctve. LOZ napríklad tvrdilo, že ich vláda oklamala.

Znova zopakovala, že jej kabinet všetky body v memorande od A po Z splnil. "Až keď sa mi ospravedlnia, môžeme pokračovať v akýchkoľvek dialógoch. Dovtedy nie," avizovala Radičová.

LOZ dnes oznámilo, že zatiaľ neodvolá štrajkovú pohotovosť, ktorú vyhlásilo pre nespokojnosť s napĺňaním predmetného memoranda. Spraviť tak chce až po tom, ako nadobudnú účinnosť zákony, ktoré v stredu (14.12.) schválil parlament. Lekárom sa tak ich prostredníctvom podarilo dosiahnuť vyššie mzdy, zrušenie transformácie nemocníc na akciové spoločnosti, ako aj zmeny v Zákonníku práce.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies