Prehra ho posunula o niekoľko úrovní: Humburger očakáva v titulovom zápase vojnu

NETKY.SK • 27 September 2023, 18:00 • 3 min
Prehra ho posunula o niekoľko úrovní: Humburger očakáva v titulovom zápase vojnu

POVAŽSKÁ BYSTRICA - V poslednom zápase na pôde poľskej KSW stratil svoju neporaziteľnosť dočasný šampión strednej váhy RFA Dominik Humburger. Z porážky sa poučil a podľa jeho slov z neho spravila výrazne lepšieho bojovníka. Tento nezdar musí okamžite zahodiť za hlavu, pretože o necelé dva mesiace ide do ďalšieho zápasu, v ktorom bude jeho vyzývateľom o právoplatný titul David Hošek.

slovakia

left justify in out

Súboj Humburgera a Hošeka sa odohrá 11. novembra v Prahe na podujatí RFA x IAF Special Title Night. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.cz.

 

Poliaci sa poistili

 

Po dvoch dominantných víťazstvách na pôde najprestížnejšej európskej organizácii mal Humburger nakročené k titulovej príležitosti. Stopku mu ale vystavil poľský bojovník Michal Michalski, ktorý vyhral na body. „Nechcel som tomu veriť, ale už teraz cítim, že ma prehra posunula o niekoľko úrovní dopredu,“ priznal dočasný šampión RFA.

 

Napriek tomu, že Humburger mal niekoľko skvelých momentov a 2. kolo malo ísť objektívne na jeho stranu, jeden bodový rozhodca videl zápas 30-27. „Keď som to počul, nechápal som a nielen ja. Povedal by som, že to bola ich poistka,“ zhodnotil Humburger.
 


Skvelý výkon v 2. kole aj tak na víťazstvo nestačil a chýb v zápase bolo zo strany českého šampióna niekoľko. „Sami sme hľadali problém, prečo táto situácia vznikla. Zhodli sme sa na pár veciach, ktoré to mohli zapríčniť. Problémy v osobnom živote, stereotyp, nesústredenie na zápas, veľa zápas počas roka… Bolo toho asi viac,“ uznal Dominik Humburger.

Hneď do ďalšieho zápasu

 

Aj keď Humburger ako jeden z faktorov spomenul zápasové tempo, krátko po jeho prehre s Michalskim ide do ďalšieho duelu, tentokrát šampiónskeho. Jeho súperom bude David Hošek, ktorý po rozpačitom výkone zdolal Michala Glosa. „V tom zápase rozhodovali skúsenosti. Nečakal som iný výsledok,“ ohodnotil duel Hošek vs. Glos.

 

David Hošek je bývalý boxer, ktorého najnebezpečnejšou zbraňou sú jeho celým telom naberané overhandy. Uvedomuje si to aj samotný Humburger: „David je skúsený zápasník, budem si musieť dávať veľký pozor na jeho ruky.“ Dočasný šampión teda prispôsobí gameplan tomu, aby Hoškov box dostal čo najmenší priestor. 

 

Ako to už v zápasoch býva, nie vždy to tak aj dopadne. Humburger je na to pripravený a od zápasu má jasné očakávania. „Čakám vojnu, nič iné,“ povedal nabudený český bojovník. Duel Humburger vs. Hošek je vypísaný na 5x5 minút o právoplatného šampióna strednej váhy RFA. Prebehne 11. novembra v Prahe a vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.cz.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RFA Foto: RFA / Matúš Zeťák
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies