Predstavitelia automobiliek chcú zmeny v Zákonníku práce a infraštruktúre

NETKY.SK • 26 Október 2010, 07:12 • 2 min
Predstavitelia automobiliek chcú zmeny v Zákonníku práce a infraštruktúre

Predstavitelia automobiliek chcú zmeny v Zákonníku práce a infraštruktúre

slovakia

left justify in out

Zmeny v Zákonníku práce, pokračovanie vo výstavbe diaľnic a zlepšenie verejnej infraštruktúry sú hlavné požiadavky, na ktorých sa dnes v Bratislave zhodli predstavitelia troch automobiliek - Volkswagen Slovakia, Kia Motors a PSA Citroën na stretnutí s premiérkou Ivetou Radičovou.
Producenti by privítali najmä vyššiu flexibilitu Zákonníka práce umožňujúcu operatívne reagovať na situácie, pričom, ako zdôraznila premiérka, treba zachovať tie ustanovenia, ktoré sa ukázali ako vhodné. V oblasti výstavby diaľnic sa všetci zhodli na tom, že ich budovanie je jedným zo základných predpokladov ďalšieho rozvoja.
Napriek kríze, ktorá ešte neskončila, pociťujú v automobilkách nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. Bolo by preto potrebné najmä v oblasti odbornej prípravy zintenzívniť spoluprácu školstva s priemyselnou základňou. V rámci verejnej infraštruktúry je podľa predsedníčky vlády žiaduce aj riešiť problematiku bývania a dopravy nových pracovníkov z iných regiónov.
Na záver stretnutia Radičová, ktorá označila automobilky za ťahúňov slovenskej ekonomiky, prisľúbila, že v priebehu krátkeho času navštívi jednotlivé automobilky a oboznámi sa so situáciou priamo na mieste.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies