Predsedníčkou CDU zostáva Angela Merkelová

NETKY.SK • 16 November 2010, 8:29 • 2 min
Predsedníčkou CDU zostáva Angela Merkelová

Predsedníčkou CDU zostáva Angela Merkelová

slovakia

left justify in out

img

Nemeckú kancelárku a doterajšiu predsedníčku Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Angelu Merkelovú potvrdili dnes delegáti zjazdu v Karlsruhe v straníckej funkcii na ďalšie obdobie.
      Merkelovú podporilo 842 z 931 platne hlasujúcich, čo je 90,4 percenta prítomných. V histórii jej opakovaných kandidatúr to predstavuje druhý najhorší výsledok. Pred dvoma rokmi získala podporu 94,8 percenta delegátov.
      Staronová predsedníčka CDU, ktorá stojí na čele nemeckých kresťanských demokratov už desať rokov, po zvolení a takmer desaťminútovom aplauze prítomných vyjadrila radosť nad tým, že môže naďalej pracovať v čele súčasného vládneho subjektu.
      Za generálneho tajomníka strany zvolili prítomní väčšinou 90,3 percenta hlasov Hermanna Gröheho, ktorý pôsobil v tejto funkcii už istý čas a jeho zvolenie navrhla Merkelová.

Zdroj: TASR/DPA, AFPtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona