Predaj vstupeniek načal Šatan, svoju si kúpil od Gooolyho

NETKY.SK • 27 September 2010, 11:23 • 2 min
Predaj vstupeniek načal Šatan, svoju si kúpil od Gooolyho

Predaj vstupeniek načal Šatan, svoju si kúpil od Gooolyho

slovakia

left justify in out

img

Predaj vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta v roku 2011 v Bratislave a Košiciach v pondelok symbolicky otvoril charizmatický reprezentant, kapitán majstrov sveta z Göteborgu Miroslav Šatan. Tridsaťpäťročný útočník si v bratislavskom nákupnom stredisku Avion "kúpil" svoju vstupenku od oficiálneho maskota šampionátu Gooolyho.
Na slávnostnom spustení predaja sa zúčastnili aj generálny riaditeľ MS 2011 IIHF Igor Nemeček a riaditeľka pre financie a vstupenky Zuzany Kelecsényiová. Ústrednou postavou však bol Šatan, ktorý po prevzatí prvej vstupenky zaželal organizátorom veľa úspechov. "Ja by som chcel predovšetkým zaželať Slovensku, aby sa nielen organizačne tie majstrovstvá vydarili. Dúfam, že k tomu organizačnému úspechu pribudne aj nejaký na tom ľade. Bude to záležať od viacerých okolností. Aké mužstvo poskladáme, kto budem môcť hrať, kto bude zdravý. Ja len dúfam, že tie hviezdy budú tak naklonené, aby mohlo prísť čo najviac chlapcov a aby Slovensko malo šancu bojovať o medaily," povedal na slávnostnom spustení predaja Šatan.
Skúsený útočník ešte stále nepodpísal zmluvu na novú sezónu a momentálne sa pripravuje s bratislavským Slovanom. V drese "belasých" už odohral aj svoj prvý zápas a ten mu vyšiel výborne, keď zaznamenal hetrik. Na otázku, či si na domácom šampionáte zahrá, však zatiaľ nedokázal odpovedať. "Dnes sa nedá odpovedať, či budem v hľadisku, či budem na ľade, alebo budem mať klubové povinnosti. To ukáže až budúcnosť. No ak nebudem mať povinnosti, určite budem aspoň v hľadisku," dodal Šatan.
Na otvorenie predaja v Bratislave čakali už aj prví fanúšikovia. Jeden z nich dokonca od skorého rána. "Čakám tu už od šiestej rána. Čakal som, že bude väčší záujem a chcel som sa dostať k tým vstupenkám. Chcem vidieť základnú skupinu Slovenska," vyhlásil a vzápätí okomentoval aj šance Slovenska: "Zatiaľ sa nedá tipovať, no verím, že naši chlapci postúpia a pôjdu až na titul."
Organizátori svetového šampionátu si dali za cieľ predať okolo 340.000 vstupeniek a očakávajú, že najväčší dopyt bude o zápasy domácej reprezentácie. "Najväčší záujem bude o základnú skupinu, kde hrá Slovensko tri zápasy a takisto veríme, že vstupenky, ktoré sú na štvrťfinále, semifinále, bronz a zlato, tiež pôjdu v tej prvej vlne. Chceme predať 340.000 lístkov, veríme, že sa nám to podarí. Viac nemôžeme, pretože tie haly sú disponované tak, ako sú. Keď sa nám podarí dosiahnuť toto číslo, budem veľmi spokojný," povedal Nemeček.
Predaj vstupeniek prebehne v troch fázach systémom balíčkov, ktoré budú cenovo zvýhodnené oproti vstupenkám na jednotlivé zápasy. V prvom kole sa od pondelka predávajú vstupenky v balíčkoch na jednotlivé fázy turnaja, rovnako aj permanentky na celé podujatie v Bratislave a Košiciach. Druhé kolo na denné vstupenky odštartuje 1. decembra a v treťom kole, od 1. februára 2011, sa budú predávať vstupenky na jednotlivé zápasy.
Za permanentku zaplatia diváci v Bratislave v I. kategórii 1.717 eur a v II. kategórii 1276 eur. V Košiciach, kde sa už nebude hrať vyraďovacia fáza, 896 a v II. kategórii 493 eur. Vstupenky na všetky zápasy "slovenskej" základnej A-skupiny si domáci priaznivci môžu zaobstarať od 201 eur. Najlacnejšie jednozápasové vstupenky budú na stretnutia skupiny o udržanie, ktoré sú podľa kategórie dostupné za 19 a 14, respektíve 10 eur v Košiciach.
Vstupenky sa budú predávať výhradne v sieti Ticketportal, ktorá má na Slovensku vyše 250 predajných miest a zastúpenie aj v okolitých krajinách. Fanúšikovia si môžu zakúpiť lístky osobne alebo prostredníctvom internetu. Jeden záujemca si však môže rezervovať maximálne šesť kusov produktov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona