POZOR: Na Slovensku sa objavili nové druhy podvodov

NETKY.SK • 7 Jún 2024, 10:39 • 2 min
POZOR: Na Slovensku sa objavili nové druhy podvodov

BRATISLAVA - Na Slovensku sa objavili nové druhy podvodov pri brigádach. Podvodníci posielajú rôzne odkazy, žiadajú od ľudí čísla karty, alebo pýtajú vstupné poplatky pre vykonávanie práce z domu.

slovakia

left justify in out

Podvodníci vytvárajú lákavé ponuky práce z domu. Málokoho na prvý pohľad napadne, že ide o podvod. Upozornila na to vo štvrtok Slovenská sporiteľňa.

Podvodníci môžu v správach posielať rôzne odkazy, vypýtať si čísla karty, alebo si vypýtať vstupný poplatok, aby mohli ľudia vykonávať prácu z domu. "Následne aj dostanú malý zárobok, ale postupne od nich podvodníci pýtajú čoraz väčšie poplatky," uviedol šéf bezpečnosti Slovenskej sporiteľne Ján Adamovský.

Podvodníci najčastejšie komunikujú cez WhatsApp alebo iMessage. Ľudí kontaktuje fiktívna firma s ponukou lajkovania videí na YouTube alebo hodnotenia filmov, seriálov a máp.

Okrem týchto druhov podvodov banka uviedla, že sa na Slovensku rozrástol aj iný typ podvodu. Ide o podvod, kedy ľudia neprídu o peniaze, ale stávajú sa z nich biele kone. Podvodníci posielajú ľudom peniaze, ktoré musia posielať ďalej.

"Vyzerá to ako skvelá alternatíva dodatočného príjmu či študentskej brigády, faktom však je, že ľudia si nielen nezarobia, ale prídu o peniaze či sa stanú dokonca spolupáchateľmi trestného činu. Chceli by sme preto apelovať na ľudí, aby si dávali pozor a neodpovedali na takéto správy od neznámych odosielateľov," dodal Adamovský.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: freepik.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies