Poslanci v NRSR dnes rozhodnú o schválení dvoch dôležitých zákonov

NETKY.SK • 27 November 2020, 09:17 • 2 min
Poslanci v NRSR dnes rozhodnú o schválení dvoch dôležitých zákonov

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) by dnes v skrátenom legislatívnom konaní mali rozhodnúť o tom, či o rok posunú účinnosť zákona o ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Novelu zákona už podpísala aj prezidentka Zuzana Čaputová a jej účinnosť by sa mala posunúť z 1. januára 2021 na 1. januára 2022.

slovakia

left justify in out

Vláda to schválila tento týždeň 

Dôvodom je nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ, ktorým sa odložil dátum uplatňovania ich nariadení z 30. mája 2018 o ekologickej poľnohospodárskej výrobe a označovaní produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby. Túto zmenu schválila v stredu 25. novembra vláda.

 

img

 

Dotácie pre podnikateľov 
Členovia zákonodarného orgánu budú taktiež rokovať o poskytovaní dotácií na nájomné pre podnikateľov zasiahnutých druhou vlnou pandémie koronavírusu.

 

Vláda totiž v stredu 25. novembra schválila novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Zároveň súhlasila, aby aj o nej parlament rokoval v skrátenom režime.

 

img


"Prijatím zákona o dotáciách v pôsobnosti rezortu hospodárstva sa očakáva pokračovanie v poskytovaní dotácie na úhradu nájomného pre podnikateľské subjekty v nájmoch, ktoré boli zasiahnuté prijatými opatreniami pre zmiernenie šírenia takzvanej druhej vlny pandémie COVID-19," zdôvodnil rezort hospodárstva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies