Poslanci, ktorí odišli z SDKÚ, opustili aj klub

NETKY.SK • 13 December 2013, 13:14 • 2 min
Poslanci, ktorí odišli z SDKÚ, opustili aj klub

BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady SR Lucia Žitňanská, Miroslav Beblavý a Magdaléna Vášáryová dnes vystúpili z poslaneckého klubu SDKÚ-DS. Svoje rozhodnutie oznámili listom predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi.

slovakia

left justify in out

V parlamente budú pôsobiť ako nezaradení poslanci. "Bola to logická a technická vec," povedal pre agentúru SITA Beblavý. V poslaneckom klube SDKÚ-DS zostalo osem poslancov, čo je najnižší povolený počet pre vznik a existenciu klubu. Trojica vo štvrtok vystúpila zo strany. Na rokovaní prezídia SDKÚ-DS ohlásili odchod z tejto politickej strany.

V parlamente je v súčasnosti 19 nezaradených poslancov. V tomto volebnom období neprišli o poslancov len dva kluby, a to Smer-SD a Most-Híd. Nezaradenými poslancami sa stali aj poslanci, ktorí zostali v SaS, ale bolo ich menej ako osem a preto ich klub zanikol 8. októbra 2013 po novele rokovacieho poriadku. Zatiaľ traja poslanci opustili klub KDH, dvaja OĽaNO, traja SDKÚ-DS, piati poslanci odišli z klubu SaS, po ktorom nasledoval zánik poslaneckého klubu. V poslaneckom klube Smeru-SD je dnes združených 83 poslancov, v KDH 13, v OĽaNO 14, V Most-Híd 13 a v SDKÚ-DS osem. 

Poslanci Národnej rady SR Lucia Žitňanská, Miroslav Beblavý a Magdaléna Vášáryová vo štvrtok na rokovaní prezídia SDKÚ-DS ohlásili odchod z tejto politickej strany. Ako povedala novinárom Lucia Žitňanská, dôvodom na odchod zo strany bola nejasnosť postojov strany, strata obsahu politiky, neschopnosť prijímať rozhodnutia a riešiť situáciu. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies