Portugalsku pri požiaroch pomôžu Taliani cez Európsku civilnú ochranu

NETKY.SK • 28 Júl 2010, 12:58 • 2 min
Portugalsku pri požiaroch pomôžu Taliani cez Európsku civilnú ochranu

Portugalsku pri požiaroch pomôžu Taliani cez Európsku civilnú ochranu

slovakia

left justify in out

img

Portugalsko aktivovalo kvôli rozsiahlym lesným požiarom na svojom území mechanizmus Európskej civilnej ochrany. Na základe dohody o pomoci v prípade problémov zapríčinených prírodnými katastrofami či nečakanými udalosťami požiadalo o pomoc pri hasení požiarov ostatné členské štáty.
      Na žiadosť o poskytnutie dvoch hasiacich lietadiel odpovedalo Grécko, Francúzsko a Taliansko a Portugalsko akceptovalo taliansku ponuku okamžite vyslať do zasiahnutých regiónov svoju pomoc. Obe lietadlá budú mať svoju leteckú bázu na severe krajiny, v Ovare.
      V západnej časti iberského polostrova zaregistrovali v posledných dňoch až 350 lesných požiarov a Portugalsko bojuje s ohňom na hranici svojich možností.
      Podľa predpovedí počasia sa poveternostné podmienky výrazne nebudú meniť ani počas nasledujúcich dní, čo by mohlo aktuálnu situáciu ešte zhoršiť. V Portugalsku sa naďalej očakávajú vysoké teploty, nízka vlhkosť a vietor vanúci z východu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona