Polícia zriadila vyšetrovací tím. Šutaj Eštok povedal nové informácie o útočníkovi + VIDEO

NETKY.SK • 19 Máj 2024, 17:46 • 2 min
Polícia zriadila vyšetrovací tím. Šutaj Eštok povedal nové informácie o útočníkovi + VIDEO

BRATISLAVA - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, minister obrany Robert Kaliňák, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák, námestník riaditeľa SIS poverený výkonom právomocí riaditeľa SIS Pavol Gašpar a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar na dnešnej tlačovej besede informovali o bezpečnostnej situácii na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Kaliňák uviedol, že stredajší atentát je aj atentátom na všetky hodnoty, ktoré uznávali. Nesúhlas s politikou podľa neho nemôže viesť do násilia a prekročenia červených čiar. Polícia zriadila vyšetrovací tím.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok povedal, že po atentáte na premiéra spravili všetko preto, aby garantovali bezpečnosť ľudí na Slovensku. Pripomenul zvýšený výkon Policajného zboru, monitorujú sa úrady, administratívne budovy, redakcie novín, sídla televízií, ale aj bydliská politikov

 

VIDEO - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, minister obrany Robert Kaliňák, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák, námestník riaditeľa SIS poverený výkonom právomocí riaditeľa SIS Pavol Gašpar a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar informovali o bezpečnostnej situácii na Slovensku. (zdroj: TA3)

 

Šutaj Eštok zdôraznil, že polícia pracuje "na plné obrátky" nielen na zaručenie bezpečnosti, ale aj nato, aby našli všetkých tých, ktorí si myslia, že sú "nad zákonom".

Taktiež varoval všetkých "hrdinov za klávesnicou", že ak si myslia, že polícia nezistí, čoho sa dopúšťajú, sú na omyle. Doteraz sa rieši až 50 prípadov schvaľovania útoku na premiéra alebo nenávistných prejavov na internete

 

Páchateľ

Podľa prvotných informácií bol páchateľ atentátu osamelým vlkom. Minister vnútra však na tlačovej besede ozrejmil, že vyšetrovatelia pracujú aj s verziou, že nešlo o osamelého vlka a páchateľ sa pohyboval v skupine ľudí, ktorí sa na tento trestný čin mohli "hecovať".

Nasvedčuje tomu aj fakt, že facebooková a komunikačná história páchateľa bola dve hodiny po spáchaní skutku zmazaná. "Nebola vymazaná ním, zrejme ani jeho manželkou," dodal Šutaj Eštok.

Minister vnútra tiež varoval pred konšpiračným videom, podľa ktorého mal strelec priamo na mieste dvoch spolupáchateľov.

 

Zasadne Bezpečnostná rada

K situácii po atentáte na premiéra bude zvolaná Bezpečnostná rada štátu, avizoval Kaliňák. Zaoberať sa má návrhmi opatrení či možnými legislatívnymi zmenami na predchádzanie podobných útokov. Na budúci týždeň sa má o prípade bližšie informovať aj parlamentný brannobezpečnostný výbor, informoval jeho predseda Tibor Gašpar.

             twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: TA3, Úrad vlády SR /FB, Foto: TA3
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies