Polícia vyšetruje údajné zneužívanie detí v domove vo Veľkých Kozmálovciach

NETKY.SK • 23 December 2016, 13:06 • 2 min
Polícia vyšetruje údajné zneužívanie detí v domove vo Veľkých Kozmálovciach

NITRA – Údajné zneužívanie detí v súkromnom detskom domove vo Veľkých Kozmálovciach v okrese Levice vyšetruje polícia. Prijala tri trestné oznámenia a začala stíhanie vo veci sexuálneho zneužívania.

slovakia

left justify in out

„Polícia od prijatia oznámenia vykonáva všetky potrebné úkony potrebné na dôsledné zdokumentovanie prípadu. K jeho okolnostiam sa s ohľadom sa jeho citlivosť a vykonávané procesné úkony nebudeme vyjadrovať,“ informovala agentúru SITA nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. O prípade informovala ako prvá Televízia Markíza.

 

Detský domov Združenia Rodiny pre Detský úsmev, n.o. vo Veľkých Kozmálovciach už rieši aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Ako uviedla pre agentúru SITA Barbora Petrová z tlačového odboru ministerstva, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny informovalo 12. decembra rezort o podnete na začatie trestného stíhania zo dňa 9. decembra, ktorý podal úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. „Ministerstvo operatívne zabezpečilo prizvanie zodpovednej osoby akreditovaného subjektu na zasadnutie Akreditačnej komisie, ktoré sa uskutočnilo 14. decembra,“ pokračovala Petrová. Rezort na základe odporúčania Akreditačnej komisie začal správne konanie o zrušení akreditácie.

 

Podľa Televízie Markíza prišiel na podozrenia pracovník sociálnej kurately pri poskytovaní pomoci rodine, ktorej deti boli dočasne umiestnené v domove. Ešte v ten istý deň úrady preverili aj ostatné deti, objavili vraj ďalšie podozrivé prípady. Deti ihneď presunuli zo zariadenia do bezpečného prostredia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies