Polícia vyšetruje pokus o podpaľačstvo na švédskom židovskom cintoríne

NETKY.SK • 12 December 2017, 08:02 • 2 min
Polícia vyšetruje pokus o podpaľačstvo na švédskom židovskom cintoríne

HELSINKI - Švédska polícia vyšetruje pokus o podpaľačstvo na židovskom cintoríne v meste Malmö, kde v pondelok našli v blízkosti svätyne pozostatky dvoch sklených fliaš s horľavým materiálom.

slovakia

left justify in out

Zatiaľ nie je známe, kedy ich tam hodili, no polícia si myslí, že sa tak stalo v čase od piatkového večera do pondelňajšieho rána. Zástupca židovskej komunity Fredrik Sieradzki vyhlásil, že nikto neutrpel zranenia a páchateľom sa svätyňu nepodarilo poškodiť.

V meste sa v piatok konal protest proti rozhodnutiu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyhlásil Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Demonštranti pritom kričali aj protižidovské slogany.

V sobotu zas v švédskom Göteborgu zatkli troch ľudí, ktorí sú podozriví z hodenia zápalných bômb na synagógu a priľahlé židovské centrum.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies