Polícia v Bosne zatkla 11 osôb podozrivých zo spolupráce s Islamským štátom

NETKY.SK • 22 December 2015, 12:15 • 2 min
Polícia v Bosne zatkla 11 osôb podozrivých zo spolupráce s Islamským štátom

SARAJEVO - Bosnianska polícia zatkla 11 osôb podozrivých zo spolupráce s militantnou skupinou Islamský štát (IS) a s jej ozbrojencami bojujúcimi v Sýrii a Iraku. S odvolaním sa na dnešné oznámenie prokuratúry o tom informuje agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Operáciu zameriavajúcu sa na 15 jednotlivcov podnikli na základe nariadenia vydaného úradom štátneho prokurátora; zásahy sa konali na 13 miestach v širšej oblasti metropoly Sarajevo. "Dosiaľ bolo v rámci razií v 13 lokalitách zatknutých 11 osôb podozrivých z terorizmu, financovania teroristických aktivít a náboru bojovníkov pre Islamský štát," uviedla hovorkyňa bosnianskeho policajného riaditeľstva, ktorú citoval agentúra Reuters.

 

V rámci razií vo vytypovaných lokalitách používaných podozrivými - vrátane dvoch miest, kde sa konajú bohoslužby, a viacerých súkromných obydlí - našla a zhabala polícia množstvo dôkazov potvrdzujúcich ich "úzke prepojenie" na sieť týchto militantov, konštatuje vyhlásenie prokuratúry.

 

Na koordinovanej operácii sa podľa informácií zverejnených regionálnou televíziou zúčastnilo zhruba 100 policajtov. Do Iraku a Sýrie vycestovalo v uplynulých rokoch za džihádom okolo 150 Bosniakov. Viac než 50 z nich sa z Blízkeho východu vrátilo a takmer 30 ich zahynulo v boji, evidujú vládne štatistiky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies