Polícia riešila prípad predsedu komisie pod vplyvom alkoholu

NETKY.SK • 8 Jún 2024, 16:30 • 2 min
Polícia riešila prípad predsedu komisie pod vplyvom alkoholu

Bezpečnosť volieb do EP prebieha pod dohľadom polície. Incidenty, ktoré polícia eviduje, sú priebežne dokumentované a vyhodnocované.

slovakia

left justify in out

Zatiaľ sme zaznamenali narušenie moratória v novozámockom okrese v obci Palárikovo, uvádza sa v informácii, ktorú médiám poskytol odbor komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. Podľa predbežných zistení bola v jednej z okrskových miestností v tejto obci zaistená látka, ktorá však po vykonaní expertízy nepredstavovala ohrozenie života a zdravia. Podľa predbežných zistení išlo pravdepodobne o škrob.

Okrem už zmieneného incidentu v Palárikove a v Poprade polícia preverovala aj oznámenie, podľa ktorého mal predseda okrskovej volebnej komisie v Trnave nastúpiť do volebnej komisie pod vplyvom alkoholu. Privolanou policajnou hliadkou bola vykonaná opakovaná dychová skúška, ktorá potvrdila u predsedu komisie pozitívny výsledok. Vec bola odovzdaná Okresnej volebnej komisii v Trnave k ďalšiemu riešeniu.
Táto udalosť však nemala vplyv na narušenie a priebeh konania volieb.

V prípade potreby je polícia stále k dispozícií a pripravená zasiahnuť s dostatočným počtom policajtov.

     twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Matej Kasanický
Zdroj: Prezídium PZ, Ilustračné foto: taves.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies