Policajný prezident poprel informácie, že by bola v polícii anarchia

NETKY.SK • 16 Jún 2021, 14:33 • 2 min
Policajný prezident poprel informácie, že by bola v polícii anarchia

BRATISLAVA - Prezident Policajného zboru Peter Kovařík poprel informácie, že by bola v polícii anarchia. Zároveň sa ohradil voči vyjadreniam niektorých politikov, ktorí podľa neho dehonestujú prácu policajtov.

slovakia

left justify in out

Zdôraznil, že polícia si plní všetky úlohy, ktoré jej vyplývajú zo zákona.  Šéf polície doplnil, že Národná kriminálna agentúra si plní povinnosti uložené zákonom. „Len v rokoch 2020 a 2021 boli zrealizované desiatky akcií a počas nich obvinených viac ako sto osôb. Ide o najzávažnejšie trestné činy, v ktorých sú obvinené osoby z prostredia justície a spravodlivosti, prokuratúry, polície a podnikateľského prostredia, bez ohľadu na politickú príslušnosť,“ dodal Kovařík.

 

Prečítajte si: Denisa Saková: Polícia je v najhoršom stave za posledných 30 rokov, zodpovednosť nesie Mikulec

 

img

Ako vysvetlil, tieto osoby zastávali vysoké funkcie v štátnych orgánoch. „O tom, či sa svojim povinnostiam spreneverili, budú rozhodovať nezávislé súdy. Policajti NAKA vykonávajú náročné finančné vyšetrovanie, ktoré je pod drobnohľadom dozorového prokurátora a v neposlednom rade aj novinárov, ktorí nám neodpustia ani najmenšiu chybičku,“ uviedol v stanovisku.

 

Mohlo by vás zaujímať: AKTUALÍZÁCIA: Šéf policajnej inšpekcie ide do väzby

 

Policajný prezident tiež skonštatoval, že v PZ neboli zrušené ani žiadne kontrolné mechanizmy a v súčasnosti pripravujú návrhy na ich jasnejšie definovanie, „aby si ich nikto nemohol vykladať podľa svojich potrieb“. Navyše podľa Kovaříka existujú aj ďalšie kontrolné mechanizmy, od prokurátorov až po súdy.

„Odmietame sa zapájať do politických bojov. To, čo potrebujeme, je priestor na prácu. Je kontraproduktívne, keď tí čo nepoznajú reálny stav, osočujú vyšetrovateľov a hodnotia ich prácu,“ uviedol Kovařík. Pripomenul, že medializované informácie o údajnom manipulovaní vyšetrovania preveruje útvar na to určený a v právnom štáte to tak má fungovať. Je presvedčený, že vyšetrovacie orgány konajú objektívne. „Výsledok vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby je dôležitý nielen pre verejnosť, ale aj pre nás. Pred problémami sa neskrývame, ale ich riešime,“ uzavrel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies