Pokles jenu sa zastavil, euro voči doláru stúplo

NETKY.SK • 1 Február 2016, 17:13 • 2 min
Pokles jenu sa zastavil, euro voči doláru stúplo

LONDÝN - Jen sa v pondelok stabilizoval po tom, ako v piatok klesol o 2 percentá na šesťtýždňové minimum v reakcii na to, že japonská centrálna banka posunula úroky do negatívneho teritória.

slovakia

left justify in out

Po zverejnení správy o tom, že aktivita čínskeho priemyslu sa v januári zmenšila, sa pokles jenu zastavil a oproti doláru sa obchodoval na úrovni 121,15 JPY/USD.


Rozhodnutie japonskej centrálnej banky uplatniť negatívne úroky len posilnilo očakávania, že Európska centrálna banka svoju menovú politiku ešte viac uvoľní. To posunulo výnosy z dvojročných nemeckých dlhopisov na nové rekordné minimum. Spoločná európska mena však oproti doláru stúpla o 0,2 % na 1,0854 USD/EUR.


Poľský zlotý v pondelok oproti euru posilnil na úroveň, na akej naposledy bol pred neočakávaným zhoršením ratingu Poľska pred dvoma týždňami. Poľskej mene pomohlo to, že japonská centrálna banka v piatok zredukovala úroky. Stredoeurópske meny totiž profitujú z uvoľňovania menovej politiky v Japonsku a eurozóne. Do 14:09 SEČ zlotý stúpol o 0,7 % na 4,390 PLN/EUR. Prilepšila si aj česká koruna, a to o 0,06 % na 27,022 CZK/EUR, ale maďarský forint oslabil o 0,33 % na 311,700 HUF/EUR.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies