Poisťovne stále menej preplácajú kúpele, pacientom posielajú na ambulantnú rehabilitáciu

NETKY.SK • 18 Február 2015, 11:19 • 2 min
Poisťovne stále menej preplácajú kúpele, pacientom posielajú na ambulantnú rehabilitáciu

BRATISLAVA - Kúpeľná liečba nie je podľa denníka Pravda dostupná tak, ako v minulosti. Zdravotné poisťovne si vytvorili vlastné pravidlá, ktoré nemajú oporu v zákone.

slovakia

left justify in out

Chronickým pacientom schvália kúpeľnú liečbu až po tom, čo najprv absolvujú rehabilitáciu v ambulancii. Ak tá nezaberie, človeka potom posúvajú do kúpeľov. Tým však podľa denníka rehabilitáciu platia dvakrát a peniaze nešetria, ale plytvajú. 

 

Denník sa odvoláva aj na prípad svojho čitateľa, ktorý ako poistenec Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) musel absolvovať ambulantné rehabilitácie, aby sa mohol dostať do kúpeľov. Necelý mesiac chodil na rehabilitácie do ambulancie, aby nakoniec lekár skonštatoval, že liečba bola neúčinná a odporučil mu kúpele.

 

Postup VšZP jej hovorkyňa Eva Ravingerová odôvodňuje tým, že u pacientov je úspešná aj ambulantná liečba, píše denník.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies