Podpredsedníčka vlády Saková: Slovensko posilní spoluprácu so Saudskou Arábiou

NETKY.SK • 30 Máj 2024, 07:45 • 2 min
Podpredsedníčka vlády Saková: Slovensko posilní spoluprácu so Saudskou Arábiou

BRATISLAVA - Slovensko posilní ekonomickú a obchodnú spoluprácu so Saudskoarabským kráľovstvom. Vláda SR na svojom rokovaní v stredu 29. mája 2024 schválila na návrh podpredsedníčky vlády a ministerky hospodárstva SR, Denisy Sakovej, Všeobecnú dohodu o spolupráci medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Saudskoarabského kráľovstva.

slovakia

left justify in out

„Saudská Arábia je jednoznačne atraktívnym regiónom pre slovenských podnikateľov a vôbec pre Slovenskú republiku predstavuje významného strategického partnera. Aj preto je našou snahou podporiť vzájomné hospodárske vzťahy, ale nielen z hľadiska obchodu, možnosti rozhodne vidím aj v rámci výmeny skúseností a poznatkov, keďže Saudská Arábia je známa svojimi technologickými a inovačnými projektami,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková po rokovaní vlády SR.

Dohoda o spolupráci predstavuje významný krok pre posilnenie bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Saudskoarabským kráľovstvom a otvára nové príležitosti pre hospodársku spoluprácu a vzájomný rozvoj vo všetkých odvetviach hospodárstva, a to v oblasti hospodárskej, obchodnej, investičnej, vedeckej, technologickej, inovačnej, či technickej.

Slovensko a Saudská Arábia budú taktiež spolupracovať aj formou podpory výmeny poznatkov a technickej expertízy potrebnej pre špecifické programy spolupráce, aj prostredníctvom spoločnej hospodárskej komory.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MH SR, Foto: Thebusinesssoiree.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies