Podľa predsedu hospodárskeho výboru NR SR Petra Kremského by sa SaS mala riešeniu energetiky vyhnúť veľkým oblúkom

NETKY.SK • 15 Jún 2023, 11:45 • 2 min
Podľa predsedu hospodárskeho výboru NR SR Petra Kremského by sa SaS mala riešeniu energetiky vyhnúť veľkým oblúkom

BRATISLAVA - Podľa predsedu hospodárskeho výboru NR SR Petra Kremského by sa SaS mala riešeniu energetiky vyhnúť veľkým oblúkom.

slovakia

left justify in out

Predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský reaguje na predstavenie „rady pre energetickú bezpečnosť,“ strany SaS. Podľa neho je dobre fungujúca energetika pre každú krajinu životne dôležitá, a to najmä v čase energetickej krízy, keď ceny prudko skáču hore-dolu. „Práve strana SaS by mala v záujme Slovenska nechať energetiku na pokoji a vyhnúť sa jej veľkým oblúkom, pretože na časy, kedy ju mala na starosti, Slovensko doteraz dopláca,“ upozornil Peter Kremský.

 

Z množstva zlyhaní Sulíkovho riadenia ministerstva hospodárstva Kremský pripomenul jeho vychvaľovanie dostatkom plynu v zásobníkoch na celú zimu, hoci to ešte zďaleka nebola pravda. „Vtedajší minister hospodárstva Richard Sulík spolu so štátnym tajomníkom Karolom Galekom navyše listom tlačili na predsedu ÚRSO Andreja Jurisa, aby posunul začiatok rozhodujúceho obdobia, z ktorého sa vypočítavali ceny elektriny pre malé firmy. Dopadlo to tak, že sa im podarilo trafiť presne tie mesiace, keď bola elektrina na trhu najdrahšia. Štát to tento rok na kompenzáciách stojí niekoľko stoviek miliónov eur,“ vyjadril sa Kremský.

 

„Treba takisto pripomenúť, ako SaS obsadila predstavenstvá a dozorné rady energetických spoločností svojimi straníckymi nominantmi alebo aj to, ako holou hruďou až do krvi bránila Slovnaft pred zdanením jeho mimoriadnych ziskov z nákupov ruskej ropy,“ dodal Peter Kremský. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies