Počúvate nahlas hudbu? Riskujete tým poškodenie sluchu!

NETKY.SK • 27 Február 2015, 18:18 • 2 min
Počúvate nahlas hudbu? Riskujete tým poškodenie sluchu!

BERLÍN - Miliónom mladých ľudí po celom svete hrozí poškodenie sluchu z počúvania príliš hlasnej hudby, varovala dnes Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

slovakia

left justify in out

Po preskúmaní dostupných údajov z krajín so strednými a vyššími príjmami podľa WHO vyplynulo, že takmer polovica ich obyvateľov vo veku 12 až 35 rokov počúva na svojich osobných hudobných prehrávačoch či mobilných telefónoch hudbu na nebezpečne hlasnej úrovni.
     

Ďalších 40 percent tínedžerov a adolescentov sa pravidelne vystavuje škodiacej úrovni hlasitosti hudby v nočných kluboch, baroch a na športových podujatiach, píše agentúra AP.
     

Podľa WHO je nebezpečným už počúvanie hudby nad úrovňou 85 decibelov dlhšie ako osem hodín, pričom počúvanie zvuku nad 100 decibelov sa neodporúča dlhšie ako 15 minút.
     

Orgán OSN so sídlom v Ženeve vydal v tejto súvislosti odporúčanie, aby si mladí ľudia zaviedli limity pri počúvaní, na smartfónoch používali aplikácie kontrolujúce úroveň hlasitosti a nepočúvali hudbu cez slúchadlá dlhšie ako hodinu denne. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies