Pochod čertov v Piešťanoch: Polícia upozorňuje na zvýšený nápor v doprave

NETKY.SK • 10 December 2018, 10:53 • 2 min
Pochod čertov v Piešťanoch: Polícia upozorňuje na zvýšený nápor v doprave

PIEŠŤANY – V súvislosti s podujatím Pochod čertov, ktoré sa uskutoční v sobotu (15.12.) je polícia pripravená dohliadať na verejný poriadok, bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. Informovalo o tom Krajské riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave.

slovakia

left justify in out

Po minulom roku, kedy prilákalo toto verejné podujatie desiatky tisíc ľudí, sa opäť vracia do centra Piešťan. Podobne ako pred rokom sa aj teraz odporcovia pokúšajú o zrušenie akcie vyvýjaním tlaku na nového primátora Petra Jančoviča. Akcie s podobnou tématikou sa ale konajú najpríklad aj v Ríme a to bez akéhokľvek odporu.

 

Novinkou bude veľkokapacitný vykurovaný stan na námestí Juraja Murgaša. Ten sa sprístupní od 13. 00 hod. Vo večerných hodinách začne samotný Pochod čertov v uliciach mesta.

Vzhľadom na to, že sa očakáva vysoká návštevnosť podujatia, vyplýva z toho zvýšený nápor v doprave a tvorba kolón.

 

img

 

"Polícia odporúča motoristom, aby do Piešťan prichádzali s dostatočným časovým predstihom a využívali záchytné parkoviská na periférii mesta podľa pokynov organizátora," uviedla hovorkyňa (KR PZ) v Trnave Martina Kredatusová.

 

 

"Vodičom odporúčame, aby jazdili bezpečne, v kolónach dodržiavali dostatočný odstup od áut jazdiacich vpredu, dbali na zvýšenú opatrnosť voči chodcom a obrnili sa trpezlivosťou," doplnila policajná hovorkyňa.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies